busko.tv

Rezonans Magnetyczny w buskim szpitalu

W działającym od 6 lat na terenie Szpitala w Busku Zdroju Centrum Affidea pracę rozpoczął właśnie nowy 1,5-teslowy rezonans GE Signa HDX. Jest to pierwsze takie urządzenie w mieście, z którego będą mogli korzystać pacjenci z terenu Buska-Zdroju i powiatów ościennych m.in. pińczowskiego czy kazimierskiego.
Dodano: 2016-12-21, 2019-08-22 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 6340

Dzięki temu nie będą oni musieli jeździć na tego typu nowoczesne i precyzyjne badania do Kielc czy Staszowa. Pracownia ta może diagnozować nawet 500 osób miesięcznie. W ramach kontraktu NFZ ze specjalistycznej diagnostyki mogą korzystać pacjenci szpitala. Affidea już złożyła wniosek o rozszerzenie kontraktu by mogli z niego skorzystać wszyscy potrzebujący.

rezonans_magnetyczny_busko112.jpg

Nowoczesny rezonans uzupełnia diagnostykę oferowaną pacjentom w Szpitalu w Busku-Zdroju. Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MR) jest bezbolesną, nieinwazyjną i bezpieczną techniką diagnostyczną. Nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego, ale naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Za pomocą badania metodą MR możliwe jest uzyskanie obrazów ośrodkowego układu nerwowego, tkanek miękkich i innych narządów wewnętrznych. To jedna z najdokładniejszych metod obrazowych. Pokazuje różnice pomiędzy tkankami a narządami oraz umożliwia wykonywanie przekrojów w dowolnej płaszczyźnie.

 rezonans_magnetyczny_busko110.jpg

- Cały czas rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości badania MR, nie tylko w diagnostyce onkologicznej, ale również ortopedycznej, kardiologicznej czy endokrynologicznej, które są konieczne do podjęcia decyzji o rodzaju dalszego leczenia i oceny jego skuteczności. Zdecydowaliśmy się na wyposażenie naszego Centrum Affidea w Busku-Zdroju w rezonans magnetyczny, gdyż chorzy bardzo potrzebują nowoczesnej i precyzyjnej diagnostyki blisko swojego miejsca zamieszkania. Dotychczas zmuszeni byli bowiem jechać do najbliższych pracowni MR w Staszowie lub Kielcach, a to niestety zabierało cenny czas, który mógłby zostać poświęcony na wdrożenie leczenia – podkreśla Marian Pytlewski, Dyrektor Makroregionu (świętokrzyskie i podkarpackie) Affidea.

rezonans_magnetyczny_busko121.jpg 

Aparat MR ma nowoczesne oprogramowanie zapewniające najwyższe standardy techniczne i kliniczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych cewek dedykowanych do poszczególnych okolic anatomicznych, pacjenci uzyskują możliwość dokładniejszego badania szyi i stawów skroniowo-żuchwowych. Wielokanałowa cewka neurowaskularna do badania głowy i szyi dedykowana jest do diagnozowania szyi, twarzoczaszki, krtani i splotu ramiennego, a wydłużony sygnał w obrębie szyi pomaga uzyskać lepszy obraz. Z kolei mała 11- centymetrowa cewka Dual Echo, mimo iż zapewnia małe pole badania, cechuje się wysoką rozdzielczością i jest przeznaczona do badania gałek ocznych i stawów skroniowo-żuchwowych.

rezonans_magnetyczny_busko135.jpg 

- Cieszę się, że Dyrektor Makroregionu Pan Marian Pytlewski z Centrum Affidea przyjął moje zaproszenie do współpracy i została utworzona w naszym szpitalu Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Dzięki Centrum Affidea Busko-Zdrój pacjenci naszego Szpitala wzbogacili się w możliwość przebadania się rezonansem magnetycznym. To nie tylko dla nich, ale również dla całego zespołu badającego jak i lekarzy kierujących na to badanie, niezwykłe udogodnienie – mówi mgr Grzegorz Lasak, dyrektor Szpitala w Busku-Zdroju. Obecnie trwa testowanie i kalibracja sprzętu. Liczymy, że już na początku przyszłego roku będziemy mogli przebadać pierwszych pacjentów – dodaje.

rezonans_magnetyczny_busko103.jpg 

Firma Affidea prowadzi ośrodki diagnostyczne rezonansu magnetycznego, realizując strategię konsekwentnego zwiększania dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w Polsce. Obecnie zarządza siecią 38 centrów diagnostycznych. Większość z nich jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, tworząc unikalną więź współpracy z zespołami klinicznymi sektora publicznego. Ośrodki wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt, który jest regularnie unowocześniany.

W samym szpitalu w Busku-Zdroju działa również pracownia tomografii komputerowej należąca do Affidea i umożliwiająca diagnostykę narządów wewnętrznych przy pomocy promieniowania rentgenowskiego.

O Affidea:
Firma Affidea (dawniej Euromedic) jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 179 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Dzięki ciągłemu rozwojowi firma rozszerza działalność również na obszary, w których nikt jeszcze dotąd nie działał. Zatrudniając profesjonalną kadrę, zajmującą się diagnostyką, Affidea staje się również firmą wiodącą w dostarczaniu zdalnej diagnostyki - oferuje wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia blisko 6 000 wykwalifikowanych specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie.

W Polsce firma Affidea obecna jest od 2000 roku. Jej celem jest nie tylko wprowadzanie do Polski najnowocześniejszych metod i narzędzi leczenia chorób nowotworowych, ale również konsekwentne zwiększanie dostępu Polaków do tych usług.

/foto: Łukasz Chodór/
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

- (2016-12-21 21:37:22)

Przyjdzie czas że i na fundusz będą robione badania. Chyba wszystkim zależy żeby stało się to jak najszybciej. Nie krytykujcie bo być może przyjdzie czas ze bedziecie musieli skorzystać z usług szpitala i będzie wam głupio że tak źle wyrazacie się na temat dzialan zoz Busko. W polskich realiach to wielki postęp.

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry