busko.tv

Bernard Solecki został 'Buskowianinem Roku 2015'

Bernard Solecki został 'Buskowianinem Roku 2015' za pielęgnowanie lokalnych tradycji oraz stworzenie nowoczesnego produktu turystycznego promującego region.
Dodano: 2016-03-21, 2020-12-19 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 6441

Płk w stanie spoczynku dr Bernard Solecki, dyrektor 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego. Z Buskiem oraz szpitalem wojskowym związany od ponad 30 lat. W swojej pracy doktorskiej udowodnił lecznicze działanie tutejszych wód siarczkowych, których zastosowanie u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów korzystnie wpływa na stan obrony antyoksydacyjnej.

Orędownik wspólnej marki uzdrowiskowej buskich podmiotów sanatoryjnych. Pomysłodawca połączenia leczenia uzdrowiskowego z rehabilitacją, dzięki czemu 21 WSzU, jako pierwszy w Polsce został przemianowany na 21 WSzUR zyskując 2 nowe oddziały rehabilitacyjne. Szczególną troską darzy mieszkańców Buska-Zdroju, dla których stworzył ośrodek rehabilitacji dziennej i gabinety POZ. 

Warto zauważyć, że w czasie jego kierowania placówką liczba miejsc noclegowych wzrosła z 220 do 360 a liczba przyjmowanych rocznie kuracjuszy zwiększyła się ponad dwukrotnie i wynosi obecnie ok. 7 tys. osób. 21 WSzUR jest ponadto jednym z najlepiej wyposażonych kompleksów leczniczych w kraju, przyciągając do Buska najznamienitszych gości: polityków, sportowców, artystów. Od lat leczą się tutaj również weterani Stowarzyszenia Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.
Sam Bernard Solecki także jest kawalerem wielu odznaczeń państwowych, m.in. Złotego Krzyża Zasługi za osiągnięcia na rzecz ochrony zdrowia (marzec 2010) oraz Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla obronności kraju  oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju medycyny wojskowej i ochrony zdrowia (sierpień 2014).

Znany z działalności filantropijnej, jest jednym z mecenasów Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. K. Jamroz. Wspiera także buskich harcerzy i sportowców KS Słoneczko.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry