busko.tv

Buskie I Liceum uczciło Dzień Patrona

Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja z buskiego I Liceum Ogólnokształcącego, zaproszeni goście uczcili w czwartkowy poranek Dzień Patrona szkoły.
Dodano: 2016-04-28, 2019-09-20 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2380

Uroczysta inauguracja Obchodów Dnia Patrona Szkoły I LO, odbyła się na Alei Mickiewicza pod pomnikiem "Kościuszki". Wartę honorową pełnili uczniowie ubrani w stroje kosynierów oraz w mundury z epoki Księstwa Warszawskiego, a także buska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci.

obchody_dnia_patrona_lo001.jpg

Obchody Dnia Patrona Szkoły to dla społeczności szkolnej buskiego LO ważne wydarzenie, dlatego też nie zabrakło salwy honorowej na cześć patrona oraz składania wiązanek kwiatów przed pomnikiem na buskiej Alei.

obchody_dnia_patrona_lo004.jpg

Rys historyczny "Ogólniaka" przedstawił dyrektor Szkoły
Tomasz Galant, który mówił: Zbliżamy się do wspaniałego jubileuszu stulecia. Zostało dwa lata. Już 98 lat jesteśmy szkołą, która kształci i wychowuje. Mam nadzieję, że wy również będziecie osobami, z których będziemy dumni. Możemy być dumni, że tak wiele osób z tego liceum osiągnęło w życiu bardzo wiele. Początki Liceum to nie tylko Busko-Zdrój, tu nie rozpoczynała się edukacja. Ta edukacja rozpoczynała się 17 kilometrów stąd w Stopnicy.  W roku 1918 młodzież po raz pierwszy zaczęła naukę w Liceum.

obchody_dnia_patrona_lo056.jpg

"Kościuszkowska Mila" czyli bieg sztafetowy dla uczniów klas pierwszych zakończył pierwszą część obchodów. Uczniowie dzielnie kibicowali reprezentantom klas. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

obchody_dnia_patrona_lo080.jpg

Corocznym obchodom towarzyszą również imprezy sportowe - mecze piłki siatkowej i piłki nożnej. Jak co roku reprezentacja Księży zagra z "Resztą Świata"- reprezentacją mieszaną z "Ogólniaka".

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie busko.com.pl.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry