Bogusława Majcherczak Buskowianinem Roku 2017Bogusława Majcherczak Buskowianinem Roku 2017!. Wyróżnienia: 1. Dariusz Florek i Krzysztof Florek, Gospodarstwo Ogrodnicze „Florek” s.c. i Kapela „Buskowianie” imienia Mariana BieńkaDodano: 2018-03-27, źródło: Odslon: 7414 |
Tytuł Buskowianina Roku 2017 i statuetka "Siewcy" trafiły do Bogusławy Majcherczak - nominowanej za zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących, altruistyczną postawę i bezinteresowne wsparcie oraz pracę na rzecz dobra publicznego.
Decyzją Kapituły XI edycji „Buskowianina Roku” przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymali:
Sylwetki wyróżnionych:
Tytuł „Buskowianin Roku" jest wyrazem najwyższego uznania dla osób działających na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój. Celem nagrody jest propagowanie i nagradzanie pozytywnych postaw na rzecz społeczności gminnej. Organizatorem plebiscytu jest burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.
Laureata tytułu „Buskowianin Roku" wyłaniają członkowie kapituły. Kapituła ma prawo przyznać dodatkowo maksymalnie dwa wyróżnienia.
Bogusława Majcherczak Buskowianinem Roku 2017!. Wyróżnienia: 1. Dariusz Florek i Krzysztof Florek, Gospodarstwo Ogrodnicze „Florek” s.c. i Kapela „Buskowianie” imienia Mariana Bieńka
Tytuł "Buskowianin Roku 2016" i statuetka "Siewcy", za pasję jaką wkłada w kształcenie muzyczne młodych artystów oraz promocję miasta i gminy Busko-Zdrój poprzez działalność kulturalną powędrował do Romy Owsińskiej.
Jan Chruśliński został wyróżniony za promowanie gminy Busko-Zdrój oraz dorobek literacki rozsławiający region Ponidzia.
Piotr Herok został wyróżniony za długoletnią aktywność na rzecz kultury buskiego kurortu oraz działalność w zakresie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.
Kazimierz Kucharski został wyróżniony za zasługi w dziedzinie reumatologii oraz wkład w rozwój medycyny uzdrowiskowej.
Maria Mazur została wyróżniona za zaangażowanie społeczne, altruistyczną postawę i bezinteresowne wsparcie osób potrzebujących.
Andrzej Wadowski został wyróżniony za wkład w rozwój elektryki na terenie gminy Busko-Zdrój oraz działalność społeczną.
Buskowianin Roku 2016: Kapituła
Bernard Solecki został 'Buskowianinem Roku 2015' za pielęgnowanie lokalnych tradycji oraz stworzenie nowoczesnego produktu turystycznego promującego region.
Wyróżnieni za pielęgnowanie lokalnych tradycji oraz stworzenie nowoczesnego produktu turystycznego promującego region.
Valerjan Romanovski został wyróżniony za propagowanie aktywnego stylu życia, ducha walki oraz promocję Buska-Zdroju poprzez osiągnięcia sportowe.
Nominowany za działania podejmowane na rzecz zachowania dziedzictwa kulturalnego i historycznego.
Nominowany za kilkunastoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej w zakresie sportu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promocję Gminy Busko-Zdrój poprzez osiągnięcia w zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej.
Nominowani za wkład w zmianę wizerunku zdrojowej części miasta, podniesienie jej architektonicznej estetyki i walorów a także promowanie marki Busko-Zdrój jako miejsca kojarzącego się z najwyższym standardem świadczonych usług uzdrowiskowych.
Nominowana za ponadprzeciętne zaangażowanie w promocję Buska-Zdroju w kraju i za granicą oraz pasję w krzewieniu kultury.
Nominowany za wkład w propagowanie i rozwój kultury lokalnej, a także promocję miasta i gminy Busko-Zdrój poprzez swoją działalność artystyczną, w kraju i za granicą.
Michał Konstanty Imosa jest dziennikarzem, publicystą, z zamiłowania malarzem obrazów.
Teresa Leszczyńska od 30 lat prowadzi gromady zuchowe i drużyny harcerskie.
Tadeusz Ura to aktywny działacz społeczny nie tylko na terenie Buska-Zdroju, ale i województwa świętokrzyskiego. Za czynną pracę społeczną był uhonorowany "Odznaką za Zasługi dla Kielecczyzny" oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.
Stanisław Przodo jest malarzem, plastykiem z Buska-Zdroju. Był długoletnim pracownikiem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Obecnie na emeryturze, ale czynny artystycznie - maluje, rysuje, jest instruktorem, prowadzi warsztaty plastyczne.
Piotr Kaleta - wybitny fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią artystyczną, reportażową oraz filmem. Przez wiele lat pracował jako instruktor w Domu Kultury w Busku-Zdroju.
Andrzej Smulczyński - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, zainicjował założenie Stowarzyszenia „Razem dzieciom", jest inspiratorem wielu działań i programów z wielkim powodzeniem realizowanych w naszym regionie m.in. Program Wsparcia Dziecka i Rodziny na lata 2006-2011, Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2007-2011; projekt: Nowy Zawód - Nowy Start.
Leszek Gadawski - prezes Towarzystwa Miłośników Buska – Zdroju, członek Zarządu Stowarzyszenia Regionalistów Województwa Świętokrzyskiego.
Już w sobotę 20 marca dowiemy się kto otrzyma tytuł i statuetkę 'Siewcy'. Uroczysta gala 'Buskowianin Roku 2009' rozpocznie się o godz. 17.30 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
Już w sobotę 20 marca dowiemy się kto otrzyma tytuł i statuetkę 'Siewcy'. Uroczysta gala 'Buskowianin Roku 2009' rozpocznie się o godz. 17.30 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
Już w sobotę 20 marca dowiemy się kto otrzyma tytuł i statuetkę 'Siewcy'. Uroczysta gala 'Buskowianin Roku 2009' rozpocznie się o godz. 17.30 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
Przedstawiamy sylwetki nominowanych do tytułu Buskowianina Roku 2007.
Buskowianin Roku 2007, wręczenie statuetki "Siewcy". Sala widowiskowa Buskiego Samorządowego Centrum Kultury - 29.03.2008r.