busko.tv

Kliknij i ogladaj

Buskowianin Roku 2010: Zobacz sylwetki nominiowanych - Piotr Kaleta

Piotr Kaleta - wybitny fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią artystyczną, reportażową oraz filmem. Przez wiele lat pracował jako instruktor w Domu Kultury w Busku-Zdroju.
Dodano: 2011-03-26, 2022-08-31 , zródło: ponidzie.tv
Odslon: 12409

Piotr Kaleta - wybitny fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią artystyczną, reportażową oraz filmem. Przez wiele lat pracował jako instruktor w Domu Kultury w Busku-Zdroju. Wielokrotnie brał udział w Biennale Krajobrazu Polskiego. Jego twórczość zaliczana jest do tzw. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Od kilkunastu lat organizuje Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny „Ponidzie", nazywany buskim świętem fotografii. Przegląd przyciąga uczestników z najdalszych zakątków Polski. Jest też pomysłodawcą Pleneru Fotograficznego na którym prezentowały się gminy z powiatu buskiego.

Swoją pasją fotografowania zaraził całe pokolenia mieszkańców Buska - Zdroju. Obecnie prowadzi zajęcia fotograficzne z młodzieżą przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Doskonały regionalista i kronikarz historii, ludzi i piękna nadnidziańskiej ziemi. Znakomicie, poprzez swoja twórczość, promuje Gminę Busko-Zdrój w kraju, jak i poza jego granicami.


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (4)
     

-Stach Dobrodziej z Kielc (2015-11-21 21:33:18)

Do "-oglądacza" = jakbyś przemył wreszcie oczy, jakbyś zechciał w ogóle coś zobaczyć, to pewnie zobaczyłbyś i to, czego ci - podobno - nie pokazali.
Tak z ciekawości zapytam: wiesz co to jest dorobek artystyczny, czy tylko tak zgadujesz? Byłeś na jakiejkolwiek wystawie fotograficznej?

-oglądacz (2011-10-24 21:16:40)

Jakoś nie pokazali tego dorobku...Trzeba uwierzyć że artystyczny. :)

-magda (2011-09-05 14:30:59)

bardzo trafny wybor.skromny ,pracowity,promujacy region

-Janusz (2011-03-28 23:27:35)

Moje gratulacje.Filmy w kategorii: Buskowianin Roku


Nowe filmy

Wróć do góry