busko.tv

Kliknij i ogladaj

Buskowianin Roku 2014: Sylwetki nominowanych - Bogdan Ptak

Nominowany za wkład w propagowanie i rozwój kultury lokalnej, a także promocję miasta i gminy Busko-Zdrój poprzez swoją działalność artystyczną, w kraju i za granicą.
Dodano: 2015-03-21, 2020-08-31 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2745

Bogdan Ptak

Nominowany za wkład w propagowanie i rozwój kultury lokalnej, a także promocję miasta i gminy Busko-Zdrój poprzez swoją działalność artystyczną, w kraju i za granicą.

Bogdan Ptak - artysta malarz, rysownik i fotografik, którego prace doczekały się 38 wystaw indywidualnych i 117 zbiorowych. Od 25 lat opiekuje się Galerią „Zielona” - buską filią Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.  Jest także członkiem Towarzystwa Miłośników Buska. Jako popularyzator różnych kierunków sztuki jest zaangażowany w najważniejsze wydarzenia artystyczne regionu organizując m.in. plenery malarskie oraz wystawy z cyklu „Ponidzie”. Działania społeczne pana Bogdana Ptaka obejmują m.in. wykonywanie projektów graficznych, znaczków, banerów i kartek okolicznościowych a także projektów i doradztwa przy odnawianiu starych grobowców i pomników.

Jest też stałym darczyńcą prac plastycznych, m.in. na rzecz akcji Świętokrzyskiej Regionalnej Kasy Chorych „Podaruj nam szansę” , akcji Pomoc Dzieciom z Domu Dziecka w Nagłowicach wspieranej przez WOŚP czy też „Bali charytatywnych” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju.

Za swoją działalność p. Bogdan Ptak był wielokrotnie nagradzany. M.in. przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Prezydenta Kielc a także Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. W ubiegłym roku został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony kulturze – Gloria Artis 2014.

Pan Bogdan Ptak został zgłoszony do tytułu „Buskowianina Roku 2014” przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury.Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry