busko.tv

Kliknij i ogladaj

Buskowianin Roku 2014: Sylwetki nominowanych - Stanisław Kozioł

Nominowany za działania podejmowane na rzecz zachowania dziedzictwa kulturalnego i historycznego.
Dodano: 2015-03-21, 2020-08-31 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 6639

Stanisław Kozioł

Nominowany za działania podejmowane na rzecz zachowania dziedzictwa kulturalnego i historycznego.

Stanisław Kozioł jako zwolennik idei społeczeństwa obywatelskiego jest uczestnikiem wszystkich ważnych wydarzeniach kulturotwórczych. Stara się również zachęcać do tego lokalną społeczność.  M.in. w tym celu utworzył „Starą Kuźnię” w Broninie w której eksponuje dawne techniki kowalstwa artystycznego. Miejsce to, adresowane przede wszystkim do młodego pokolenia stało się ciekawy produktem edukacyjno-turystycznym. Działalność pana Stanisława jest bardzo szeroka. Jest on m.in. autorem projektu monety pamiątkowej z Buska-Zdroju a także współorganizatorem  pokazów turniejów rycerskich.  Chętnie wspiera ważne akcje charytatywne.

Stanisław Kozioł od dwóch kadencji pełni funkcję sołtysa wsi Broniona. Aktywnie działa również na innych polach -m.in. jest prezesem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Busko-Zdrój, założycielem i prezesem Stowarzyszenia Żołnierzy IV Pułku a także przewodniczącym federacji Służb Mundurowych.  Za zasługi dla obronności kraju został zresztą odznaczony medalem.Jego pasją jest budowa replik starych samochodów oraz odbudowa zabytkowych pojazdów.

Pan Stanisław Kozioł został zgłoszony do tytułu „Buskowianina Roku 2014” przez Kółko Rolnicze w Broninie oraz Koło Nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Busku-Zdroju.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

- (2016-02-17 21:50:56)

zrabowano kuznie po moim dziadku i ojcu w gorach pińczowskich .tam byli kwalami od pokoleń. po prostu weszli w nocy rozkradli i rozebrali kuznie..; jak to odzyskac?

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry