busko.tv

Buskowianin Roku 2015: Sylwetki wyróżnionych - Valerjan Romanovski

Valerjan Romanovski został wyróżniony za propagowanie aktywnego stylu życia, ducha walki oraz promocję Buska-Zdroju poprzez osiągnięcia sportowe.
Dodano: 2016-03-20, 2020-07-15 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2553

Polak urodzony na Litwie. Do Buska przyjechał w 1992 r. wraz z braćmi, z którymi założył firmę „Bracia Romanowscy Schody Podłogi”. Obecnie doktorant na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie. Rzeczoznawca w zakresie technologii drewna i posadzek drewnianych przy Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej a także przewodniczący zarządu w Stowarzyszeniu Parkieciarze Polscy.

Poza działalnością zawodową sportowiec, miłośnik jazdy rowerowej. Pierwsze osiągnięcia w tej dziedzinie zdobył stosunkowo późno,  bo w wieku 25 lat, co stanęło na przeszkodzie jego marzeniu pozostania zawodowym kolarzem. Wytrwale jednak szlifował swój warsztat pod okiem Cezarego Zamany, organizatora Mazovia Marathon 24H. W 2013 r. wygrał wspomniany wyścig w kategorii open. Po tym sukcesie postanowił zmierzyć się z Rekordem Guinnesa 24H w ciągłej jeździe na rowerze górskim. Został on pobity rok później w miejscowości Waliszew. Kolejny rekord został pobity w Busku-Zdroju w roku 2015.

Warto odnotować, że pan Valerian każdy swój sukces dedykuje osobom chorym na białaczkę. Uważa przy tym, że o wygranej – czy to w zawodach, czy w walce z chorobą – decyduje postawa a „ (…) sport jest jednym z czynników, który potrafi zmotywować, zmienić siebie i świat dookoła”.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry