busko.tv

Buskowianin Roku 2016: Sylwetki wyróżnionych - Andrzej Wadowski

Andrzej Wadowski został wyróżniony za wkład w rozwój elektryki na terenie gminy Busko-Zdrój oraz działalność społeczną.
Dodano: 2017-03-27, 2024-04-18 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1752

Pochodzi ze Zborowa ale całe życie zawodowe i społeczne związany jest z ziemią buską.

Z zawodu elektryk, z zamiłowania przewodnik PTTK. Od 1959 do 2003r. pracował nieprzerwanie na  wielu odpowiedzialnych stanowiskach w Rejonie Energetycznym Busko,  rozwijając elektrykę w zakresie budowy, rozwoju i eksploatacji urządzeń energetycznych średniego i niskiego napięcia.

Jako współzałożyciel a przez 50 lat również jako Prezes Koła Terenowego Stowarzyszenie Elektryków Polskich przy Rejonie Busko-Zdrój, odnalazł swoją pasję działacza społecznego integrując elektryków pracujących w różnych zakładach pracy na terenie Ponidzia. Organizował kursy szkoleniowe dla elektryków zatrudnionych w przemyśle, budownictwie i rolnictwie a po zmianie ustrojowej wraz z Kołem przystąpił do organizacji corocznych konferencji naukowo-technicznych o zasięgu ogólnopolskim. Wspierał inwestycje przebudowy i modernizacji sieci energetycznych napowietrznych na kablowe, co miało znaczący wpływ na wizerunek miasta uzdrowiskowego Busko-Zdrój.

Obok działalności zawodowej jego miłością jest ponidziańska przyroda. Pasja związana z jej ochroną, i dbaniem o naturalne środowisko człowieka na trwałe wpłynęły na postawę ludzi skupionych wokół Koła SEP,  które w tym roku obchodziło 50-lecie działalności. 
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry