busko.tv

Buskowianin Roku 2016: Sylwetki wyróżnionych - Kazimierz Kucharski

Kazimierz Kucharski został wyróżniony za zasługi w dziedzinie reumatologii oraz wkład w rozwój medycyny uzdrowiskowej.
Dodano: 2017-03-27, 2024-04-18 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2447

Urodzony w Radomiu, z Buskiem związany od 1960 r. Lekarz reumatolog i osteoartrolog a także miłośnik Buska-Zdroju, współzałożyciel i pierwszy prezes Towarzystwa Miłośników Buska. Znany lokalnemu środowisku z funkcji Naczelnego Lekarza Uzdrowiska Buska i Solca –Zdroju, którą pełnił w latach 2007-2008 a także ordynatora i dyrektora Szpitala uzdrowiskowego Krystyna.

Prawdziwy pasjonat medycyny. Współorganizator Oddziału Polskiego Towarzystwa Osteoporozy. Dzięki niemu Uzdrowisko Busko-Zdrój otworzyć w przychodni uzdrowiskowej pracownię densytometryczna do badań gęstości kości oraz poradnię osteoporozy. Był również inicjatorem nowych zabiegów fizjoterapeutycznych takich jak krioterapia.

Systematycznie brał czynny udział w licznych sympozjach naukowych i konferencjach międzynarodowych, gdzie zawsze promował Busko-Zdrój i jego lecznicze walory, w tym przede wszystkim wody siarczkowe. Dr Kucharski jest autorem prac naukowych i współautorem publikacji w takich znaczących wydawnictwach jak m.in. Przegląd Lekarski. Założył stronę internetową www.fbz.realadmin.pl, która zawiera informacje dotyczące zagadnień medyczno-uzdrowiskowych Buska-Zdroju.

Za swą zawodową i społeczną aktywność został uhonorowany Odznaką Zasłużony dla Służby Zdrowia, Zasłużony dla Uzdrowisk Polskich, Zasłużony dla Powiatu, otrzymał też medal im. Wojciecha Oczki za zasługi dla Uzdrowisk i Balneologii oraz odznaczenie państwowe Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski. 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry