busko.tv

Derby Ponidzia dla MKS

W niedzielę na stadionie MKS ZDRÓJ przy ul. Kusocińskiego rozegrany został mecz dwóch drużyn z Ponidzia: MKS ZDRÓJ Busko-Zdrój - NIDA Pińczów. Piłkarze gospodarzy wygrali 2:0.
Dodano: 2017-11-21, 2024-03-17 , zródło:
Odslon: 4077

W 15 kolejce IV ligi świętokrzyskiej piki nożnej MKS ZDRÓJ podejmował na swoim boisku drużynę NIDA Pińczów. Lepsi okazali się piłkarze z Buska, którzy po golach Krystiana Zaręby i Michała Stachury wygrali 2:0 (1:0).

Mecze buskiej obu drużyn elektryzują od lat całe Ponidzie. Zespoły może dzielić w tabeli kilkanaście miejsc w tabeli ale mobilizacja wśród zawodników powoduje zatarcie tych różnic. Przed meczem to podopieczni trenera Pietrzykowskiego byli wskazywani jako faworyt ale derby rządzą się swoimi prawami. Niespodzianki jednak nie było.

Buszczanie pokonali zespół z Pińczowa 2:0 po bramkach Krystiana Zaręby w 31 minucie i Michała Stachury w 70 minucie. Wydawać by się mogło, że przewaga w meczu należała do buszczan ale goście również mieli swoje szanse.

Słaba frekwencja na stadionie spowodowała że nie było czuć klimatu meczu derbowego, atmosfera niedzielnych derbów nie przypominała tej z poprzednich sezonów.