busko.tv

Dzień Otwarty w KPP Busko-Zdrój

W Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w ramach kampanii społecznej „Służąc – Niesiemy bezpieczeństwo” odbył się Dzień Otwarty Jednostek Policji.
Dodano: 2017-03-25, 2024-04-18 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2782

Komendę Powiatową Policji chętnie odwiedziła młodzież z buskich szkół, a nawet przedszkolaki. Każdy, kto przybył do buskiej komendy mógł zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne. Na początek goście zobaczyli stanowisko kierowania i mogli porozmawiać z policjantami pełniącymi tam służbę.

policja001.jpg

Kolejnym miejscem oglądanym przez uczniów był parking przed komendą i stojące na nim policyjne pojazdy. Każdy mógł usiąść za kierownicą samochodu, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne. Duże zainteresowanie wzbudziła łódka wykorzystywana przez policjantów do patrolowania zbiorników wodnych oraz motocykle używane przez funkcjonariuszy Zespołu Ruchu Drogowego.

W świetlicy dzieci miały możliwość obejrzenia spotu promującego kampanię „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”. Dzieci i młodzież zapoznawali się ze specyfiką służby policjantów ruchu drogowego i prewencji. Na odwiedzających oprócz stoisk edukacyjnych i informacyjnych, czekał także pokaz tresury psa służbowego. Dla starszych uczestników spotkania, policjanci przygotowali stoisko informujące o zasadach działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali do instalowania na telefonach komórkowych aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której każdy w łatwy sposób może nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

policja_040.jpg

Chętni przyglądali się także pracy Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju. Kto chciał mógł odwiedzić gabinet insp. Jakuba Kosiń. Goście zadawali pytania, na które chętnie odpowiadali Komendanci. Na zakończenie wizyty Pierwszy Zastępca Komendanta nadkom. Jacek Grudzień częstował wszystkich słodkim upominkiem.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry