busko.tv

Kliknij i ogladaj

Festiwal im. Krystyny Jamroz: Małgorzata Walewska

Wielkie gwiazdy jadą do Buska: Bogusław Kaczyński i... Walewska, Owsińska, Idzik, Drozd na inaugurację Festiwalu imienia Krystyny Jamroz. Potem Kulka, Paleczny, Geppert, Zdunikowski i inni..
Dodano: 2009-07-05, 2020-12-19 , zródło: busko.com.pl
Odslon: 6296

Inauguracja XV Międzynarodowego festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju za tydzień, w sobotę, 4 lipca. Gospodarzem wieczoru będzie Bogusław Kaczyński - wystąpią wielkie gwiazdy z Małgorzatą Walewską na czele.

Koncert galowy "Belcanto u wód, czyli gwiazdy promują" poprowadzi Bogusław Kaczyński, ulubieniec buskiej publiczności. W koncercie wystąpią takie sławy sceniczne jak: Małgorzata Walewska, Joanna Woś, Roma Owsińska, Magdalena Idzik, Renata Drozd, Artur Ruciński, Jakub Oczkowski. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka. W programie znajdą się arie oraz duety operowe i operetkowe.

W kolejnych koncertach również nie zabraknie wielkich gwiazd. W niedzielę wystąpi w Busku z koncertem organowym Robert Grudzień oraz znany mistrz fletu Łukasz Długosz, a w Kurozwękach słynny skrzypek, Konstanty Andrzej Kulka. W poniedziałek w Busku pianista Piotr Paleczny, we wtorek wokalistka Edyta Geppert. W środę Vadim Brodski zagra utwory The Beatles. W czwartek posłuchamy słynnych śpiewaków z Adamem Zdunikowskim na czele. W piątek, 10 lipca, w Busku koncert orkiestry Agnieszki Duczmal, a w Pińczowie Wojtek Mrozek z zespołem.
Na finał w sobotę, 11 lipca, opera Rossiniego "Cyrulik Sewilski".

Spotkania z artystami w Kawiarence Festiwalowej

Obok koncertów, w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, odbywać się też będą pozasceniczne spotkania z artystami w Kawiarence Festiwalowej. Tradycyjnym miejscem tych spotkań jest taras zdrojowego pensjonatu Santo, przy ulicy 1 Maja.
W niedzielne przedpołudnie 5 lipca, o godzinie 11.30 z festiwalową publicznością, w mniej oficjalnej atmosferze, jako pierwsi  spotkają się gwiazdy inauguracyjnej sobotniej gali: Małgorzata Walewska, Joanna Woś i Artur Ruciński.
Gościem poniedziałkowej Kawiarenki będzie sam Bogusław Kaczyński. Początek spotkania o 16.15.

W kolejne dni, również o 16.15 na tarasie pod srebrnym świerkiem spotkamy:
-  we wtorek 7 lipca Tomasza Strahla,
-  w środę 8 lipca Vadima Brodskiego,
- w czwartek Ludmiłę Worobec-Witek i Artura Jaronia,
- w piątek 10 lipca Iwonę Hossa, Annę Lubańską, Jarosława Bręka i Adama Zdunikowskiego.

W imieniu organizatorów Festiwalu serdecznie zapraszamy!    

/JKR/


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Kultura


Nowe filmy

Wróć do góry