busko.tv

Festyn na buskim Rynku

W sobotę, 4 listopada 2017 roku, w Busku-Zdroju odbył się festyn pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".
Dodano: 2017-11-04, 2020-06-05 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3708

Pogoda dopisała i festyn przyciągnął tłumy. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli znaleźli coś dla siebie. Podczas festynu można było obejrzeć pojazdy, czy też sprzęt jakim dysponuje Policja, PSP. Harcerska Grupa Ratownicza wykonywała pokazy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nie zabrakło konkursów z nagrodami.

bezpieczenstwo047.jpg

bezpieczenstwo082.jpg

Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz pierwszymi odnotowanymi przypadkami zdarzeń związanych z czadem, rozdawane były czujki tlenku węgla.

bezpieczenstwo076.jpg

bezpieczenstwo106.jpg

Organizatorami wydarzenia byli: Komenda Powiatowa PSP w Busku-Zdroju, KPP w Busku-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju, Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, OSP w Zbludowicach, Harcerska Grupa Ratownicza z Buska-Zdroju. W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele Zakładu Metalowo-Kotlarskiego "SAS", PCPR w Busku-Zdroju, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju, KRUS.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry