busko.tv

Festyn Rodzinny 'Nie Ma Jak Rodzina' w Busku-Zdroju

W słoneczne, piątkowe popołudnie odbył się Festyn Rodzinny "Nie Ma Jak Rodzina" na terenie zdrojowym wokół muszli koncertowej.
Dodano: 2016-06-14, 2019-08-20 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2070

Uroczystego otwarcia dokonał Andrzej Smulczyński dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Starosta Buski Jerzy Kolarz, Przewodniczący Rady Powiatu Buskiego Andrzej Gądek, oraz prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Wojciech Legawiec.

pcpr_festyn001.jpg 

Uroczystość obfitowała w występy artystyczne dzieci i młodzieży. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół i przedszkoli z Buska-Zdroju i Zbludowic. Wystąpiła Monika Urbanowicz – wokalistka znana z Programu ,,Mali Giganci”, laureatki ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych: Natalia i Nikola Wróbel oraz Emilia, Nikola i Klaudia Kozioł, swoje umiejętności zaprezentują także uczniowie buskiej szkoły Tańca MIMESIS oraz Perfekta Dance Academy.

pcpr_festyn004.jpg


Podczas Festynu Rodzinnego po raz trzeci odbył się Bieg Rodzinny „Zielony kilometr”, którego celem  jest rozpowszechnianie idei biegania, jako najlepszej formy aktywnego wypoczynku oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród rodzin, publiczność głośno motywowała swoich biegaczy, a szczególnie odważną siostrę zakonną z Pacanowa, która ukończyła bieg w niezłym czasie.

Zgromadzeni mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia krwi oraz zbadać poziom cukru na obleganym stanowisku Zakładu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, dodatkowo pielęgniarki i położne z buskiej lecznicy udzielały informacji z godnie z widocznym hasłem: „Bądź świadomą mamą – służymy informacją”. Na badania zgłosił się również Koziołek Matołek z Pacanowa, który reprezentował na festynie Europejskie Centrum Bajki, fotografując się nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale zachęcając do uśmiechu każdego napotkanego przechodnia.

pcpr_festyn003.jpg 

Obecna była również Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Winiarach. Stoisko z pięknymi, ręcznie wykonanymi ozdobami, prezentowały dzieci i młodzież z Domu Dziecka Ojca Gwidona w Pacanowie, siostry z Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego wyraźnie były dumne z swoich podopiecznych, czynnie brały udział w konkurach uroczystości. Małe dzieci chętnie rysowały i kolorowały na stanowisku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Busku-Zdroju. Ruch jak w „ulu’ można było zauważyć wokół stoiska buskiego PCPR. Panie zajmowały się obsługą imprezy oraz udzielały zainteresowanym szczegółowych informacji.

pcpr_festyn002.jpg

Starosta buski oraz dyrektor PCPR nagrodzili rodziny zastępcze z powiatu buskiego, za ich wkład w propagowanie rodzicielstwa zastępczego oraz trud i zaangażowanie wychowania młodego pokolenia.

/Łukasz Chodór/
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry