busko.tv

Forum Zawodowe 'Szkoła w działaniu' w buskim Hotelu 'Słoneczny Zdrój'

6 czerwca w buskim Hotelu 'Słoneczny Zdrój' odbyło się Forum Zawodowe 'Szkoła w działaniu', zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego.
Dodano: 2016-06-14, 2019-08-20 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1463

Powody dla których buska "Budowlanka" postanowiła zorganizować w pobliskim hotelu "Słoneczny Zdrój" Forum Zawodowe były co najmniej trzy:

Powód pierwszy to chęć publicznego zaprezentowania całorocznej aktywności poszczególnych grup zawodowych realizowanych pod wspólnym hasłem "Szkoła w działaniu". Nauczyciele przedmiotów branży budowlanej, geodezyjnej, architektury krajobrazu oraz hotelarstwa przypomnieli, kiedy i w jakim zakresie podejmowali współpracę z pracodawcami i zewnętrznymi partnerami szkoły.

budowlanka_spotkanie009.jpg


Powód drugi – półmetkowy raport związany z realizowanymi w ramach programu Erasmus+ stażami zagranicznymi uczącej się tutaj młodzieży.

Przygotowana przez jedną z uczestniczek zagranicznych wyjazdów relacja z praktyk w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii  uświadomiła zgromadzonej publiczności, jak bardzo atrakcyjną formą zdobywania zawodowych szlifów mogą być tego rodzaju mobilności. Warto dodać, że powracający ze staży uczniowie ZSTiO mogli poszczycić się nie tylko bardzo wysokimi ocenami, ale również propozycją podjęcia pracy w najbliższej przyszłości. To najlepiej dowodzi poziomu ich profesjonalnego przygotowania i skuteczności szkoły w procesie przekazywania wiedzy.

Powodu trzeciego dostarczyły wyniki prac organizatorów ogólnopolskiego konkursu na dobrą praktykę, w wyniku którego Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, otrzymał tytuł Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości.

budowlanka_spotkanie016.jpg

Informacje o rozstrzygnięciu współzawodnictwa szkół dotarła już po zaplanowaniu spotkania, stanowiła więc miłe uzupełnienie programu i swoistą "wisienkę na torcie" stanowiącą potwierdzenie jakości działań edukacyjnych szkoły.

Oczywiście, oprócz trzech wymienionych powodów były i inne, nie mniej ważne, wynikające tym razem z dążenia do podtrzymywania dobrych kontaktów ZSTiO z partnerami.

Do "Sali buskiej" hotelu przybyli więc uczniowie gimnazjów w Busku-Zdroju, Podgajach i Zbludowicach pod opieką swoich nauczycieli, oraz przedstawiciele zagranicznych partnerów programu "4 Professions 4 Great Future" realizowanego w ramach programu Erasmus+. Na zaproszenie szkoły przybyła Pani Amelia Wójcik reprezentująca firmę euroMind z Hiszpanii oraz właściciel firmy "Polaris" EU Enterprise Limited – Pan Piotr Wysocki.
 
Z przygotowaną specjalnie na tę okoliczność prelekcją wystąpił również Pan dr Wiktor Krasa, prodziekan Wydziałów Ekonomii, Finansów i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, jednej z uczelni patronackich ZSTiO.

budowlanka_spotkanie002.jpg

Organizatorzy zadbali również o to, aby zagraniczni goście po raz pierwszy odwiedzający nasze miasto mieli okazję przekonać się, że Busko to nie tylko piękny hotel udzielający szkole gościny na czas organizacji imprezy. Wydelegowany przez Centrum Informacji Turystycznej przewodnik oprowadził gości po parku zdrojowym, w najbardziej rozpoznawalnym sanatorium, jakim jest „Marconi” czekał jego dyrektor z okazjonalnymi upominkami, a spacer zakończono u wylotu głównej alei spacerowej wizytą w „Bristolu”- najnowszym obiekcie oferującym turnusy kuracyjne.

W zgodnej opinii uczestników, forum okazało się bardzo udaną imprezą, która spełniła swoje zadanie w dużej mierze dzięki znaczącemu, aktywnemu udziałowi młodzieży i absolwentów szkoły. Zwłaszcza ostatnia okoliczność zasługuje na szczególne podkreślenie, ponieważ dobitnie zaświadcza o więzi, jaka łączy ich z niedawno opuszczonymi murami.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry