busko.tv

Good France w 'Słonecznym Hotelu' w Busku-Zdroju

W pierwszy dzień wiosny, restauracje z całego świata, a wśród nich buskie "Ponidzie" mieszczące się w hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness obchodziły święto francuskiej gastronomii "Good France - Smaki Francji".
Dodano: 2016-03-29, 2019-08-20 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2560

Ponad 1500 szefów kuchni, 150 ambasad ze 150 krajów uczestniczyło w tegorocznej edycji  wydarzenia "Good France", które ma na celu promowanie francuskiego stylu życia i produktów lokalnych, a przy tym ukazuje samą Francję, jako atrakcyjny cel podróży, który warto odwiedzić.

Do wydarzenia włączyła się także buska Restauracja "Ponidzie" mieszcząca się w hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju, którego szefem kuchni jest wybitny kucharz Patryk Kotarba.

good_food009.jpg

Wśród przybyłych gości, prócz lokalnych koneserów dobrego polsko-francuskiego jedzenia i wina, znalazła się aktorka teatralna i filmowa Ewa Kasprzyk, która przebywała w hotelu w Busku-Zdroju.

Menu buskiego "Good France” składało się z autorskiego menu Szefa Kuchni: Amuse Busche, dwóch przystawek serwowanych na ciepło i zimno, dwóch dań głównych oraz deseru. Ponadto do każdego dania proponowane były specjalnie wybrane francuskie wina.

Goście mogli spróbować regionalnych produktów w całkowicie nowych odsłonach. Kolację przygotowało dwunastu kucharzy pod okiem szefa kuchni Patryka Kotarby.

good_food013.jpg


Pierwszą przystawką były ślimaki z musem jabłkowym, jarmużem oraz marynowane grzyby leśne i buraki. Przystawka zimna składała się z karpia marynowanego w burgundzie z jajkiem przepiórczym, cytryną i szafranem, zaś na ciepłą przystawkę szef kuchni zaserwował jagnięcinę z galaretką z malin i szampana, kasztany pieczone oraz emulsję z podwędzanego koziego sera.

Danie główne składało się z jesiotra z sosem z raków i mule, kaszy pęczak z różą oraz kolorowej marchwi, a następnie zaserwowano udko z gęsi confit.

"Podróż" przez tradycyjne francuskie potrawy zakończył deser - crème brûlée, który znany i uwielbiany jest na całym świecie.

good_food021.jpg


Wieczór uświetnił występ Anny Hameli - wokalistki, kompozytorki  oraz finalistki programów "Szansa na Sukces" i "Must Be The Music".Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry