busko.tv

HLB Buskowianka zaczyna od zwycięstwa!

W niedzielę na hali sportowej przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju drużyna HLB Buskowianka rozpoczęła rozgrywki Małopolskiej Ligi Seniorów. W 1 kolejce buscy szczypiorniści podejmowali na własnym parkiecie drużynę KUSY Kraków.
Dodano: 2017-02-20, 2024-04-18 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2280

Mecz zakończył się wynikiem 26:23 na korzyść naszego zespołu. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ciężko było naszej drużynie odskoczyć na kilka bramek, przez co zakończyła się remisem 11:11. Świetnie natomiast zaczęliśmy drugą odsłonę, wychodząc na szybkie prowadzenie. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole był bez dwóch zdań Marcin Szustak, który rzucał bramki z nieprawdopodobnych pozycji. Jego 10 bramek i skuteczność rzutowa na poziomie 84 % pozwoliła dać komfort w ofensywie. Natomiast musimy również zaznaczyć wspaniały występ Mateusza Grabowskiego. Popularny „Orbita” wyprawiał cuda w bramce i zakończył mecz ze skutecznością 39% obronionych piłek.

hlb020.jpg

O komentarz poprosiliśmy trenera HLB Buskowianki Janusza Świętonia - zawody były wyrównane i do samego końca wynik był otwarty. O losach meczu zdecydowała szczelna obrona, w ostatnich  10 minutach, znakomita postawa w bramce Mateusza Grabowskiego oraz rewelacyjna skuteczność  Marcina Szustaka i Konrada Suchego. Generalnie zawodnicy muszą poprawić grę zespołową w obronie, wyeliminować proste błędy oraz poprawić „automatyzm” w ataku pozycyjnym – myślę, że te mankamenty będą systematycznie eliminowane wraz z rozgrywaniem kolejnych zawodów i sparingów. Poza w/w do zwycięstwa przyczynili się także Marcin Obłok, który absorbował obrońców i był kryty indywidualnie oraz robiący postępy na środku rozegrania Ernest Czaja – drużyna pozostaje w permanentnej budowie i zdobywaniu doświadczenia!

hlb021.jpg
foto: Robert Gwóźdź

W najbliższą niedzielę 26 lutego rozegramy drugą kolejkę. Zagramy o godzinie 17.00 z zespołem Juveni Rzeszów. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy oraz Staroście Buskiemu, którzy wspierają nasz klub oraz sponsorowi strategicznemu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. producentowi wody mineralnej Buskowianka-Zdrój oraz sponsorom: Bristol ART & Medical SPA, Special Auto Komis Ernest Czaja, Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju, MAT-BUS, Strefa Dobrego Smaku, MG Sport Select.

Zapraszamy na nasz Fanpage KS Handbalove BUSKO oraz Handball Busko News.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry