busko.tv

II Debata - Forum Przedsiębiorczości w Pińczowie

We wtorek, 12 kwietnia 2016 r. pińczowskiej w Hali Widowiskowo - Sportowej odbyła się druga Debata - Forum Przedsiębiorczości.
Dodano: 2016-04-13, 2019-08-22 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3783

W Pińczowie odbyła się II Debata – Forum Przedsiębiorczości, której tematem przewodnim było "Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości – innowacyjność szansą dla rozwoju regionu Ponidzia”.

W debacie, której inicjatorami byli Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Pińczowskiego Ireneusz Gołuszka oraz Przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Iwona Chlewicka, a patronem Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski, wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawiciele zakładów pracy sfery budżetowej, a także zaproszeni goście z instytucji wspierających firmy.

debata_pinczow007.jpg

Debata miała nieco inną formułę niż w ubiegłym roku. Charakter spotkania był bardziej kameralny i interaktywny. Przedsiębiorcy mogli zadawać pytania w każdym momencie debaty i od razu uzyskiwali na nie odpowiedzi. Cieszyć może liczny udział firm, gospodarstw agroturystycznych z terenu gminy Złota.

Pracownik Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprezentował nowe formy finansowania dla przedsiębiorców z funduszy unijnych. Duże zainteresowanie wzbudziły również oferty zaprezentowane przez pracowników Funduszu Pożyczkowego Woj. Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego, które skierowane są do firm ubiegających się o pozyskanie funduszy na realizację nowych przedsięwzięć.

debata_pinczow006.jpg

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii wskazało na ważny aspekt innowacyjności produktu i przedsięwzięć realizowanych przez firmy. Innowacyjność rozumiana nie tylko jako nowatorstwo w skali świata czy kraju, ale w również jako produkt innowacyjny w skali powiatu ułatwiający pozyskiwanie środków unijnych.

Prezentacja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podsumowała dotychczasowe osiągnięcia instytucji w zakresie wsparcia rolnictwa, a także zawierała możliwości w pozyskiwaniu środków na rozwój gospodarstw w nadchodzących latach.

tekst: chroberz.info

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry