busko.tv

III Turniej Małego Smoka w Busku-Zdroju

W sobotę, 21 października 2017 na hali sportowej w Samorządowym Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju, odbyła się 3. edycja Turnieju Małego Smoka. Zawody zorganizowane zostały przez Buski Klub Kung-Fu "Yantai".
Dodano: 2017-10-24, 2024-03-26 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2142

Głównym pomysłodawcą i inicjatorem takiego przedsięwzięcia był prezes Buskiego klubu Kung Fu "Yantai" – Andrzej Cupryjak-Socha. W zawodach wzięło udział 70 zawodników z Wrocławia, Tarnowa, Wieliczki, Kielc, Rzeszowa, Łodzi, Warszawy oraz Buska-Zdroju. Turniej został przeprowadzony z podziałem na 49 konkurencje zgodnie z kategorią wiekową oraz stopniem zaawansowania. Turniej odbył się pod patronatem Starosty powiatu Buskiego Jerzego Kolarza oraz Burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory i Polskiego Związku Wushu. Dość dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Buskiego klubu Kung Fu „Yantai” Zdobywając łącznie 17 medali (9 złotych,3 srebrne oraz 5 brązowych).

zawody_malego_smoka.JPG

zawody_malego_smoka1.JPG

zawody_malego_smoka2.JPG

W konkurencji form ręcznych północnych oraz form z szablą 8-10 lat, złoty medal wywalczył Wit Kłuskiewicz- To był jeden z najlepszych jak do tej pory startów Wita.

W konkurencji form z kijem chłopców 9-10 lat pierwsze miejsce zdobył Marcin Juszczyk, a u dziewczynek srebro wywalczyła Agata Godula. W rywalizacji formy ręczne północne chłopców 11-12 lat brąz zdobył Marcin Juszczyk zaś u dziewcząt brąz przypadł Agacie Godula. W formach ręcznych północnych 13-14 lat złoto zdobył Franciszek Stefański, srebro wywalczył Damian Jaworski wspólnie z zawodnikiem z Wrocławia, a trzecie miejsce zajął Kacper Lenartowicz. W formach z szablą chłopców 13-14 lat pierwsze miejsce wywalczył Konrad Gołuzd, a trzecim miejscem musiał zadowolić się Damian Jaworski. W formach z mieczem chłopców 13-14 lat Franciszek Stefański zajął pierwsze miejsce, a Damian Jaworski zdobył srebro.

zawody_malego_smoka3.JPG

zawody_malego_smoka4.JPG

zawody_malego_smoka5.JPG

W formach z włócznią 13-14 lat bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Stefański. Podobnie jak w konkurencji form z bronią różną. W konkurencji form z kijem chłopców złoto w kategorii wiekowej 9-10 lat wywalczył Marcin Juszczyk srebro zaś w formach dziewczynek w tej samej kategorii wiekowej zdobyła Agata Godula również w formach z kijem ale w kategorii wiekowej 13-14 lat złoto wywalczył Konrad Gołuzd a najniższe podium zajął Damian Jaworski.

Franciszek Stefański i Kacper Lenartowicz w konkurencji Dulian(formy podwójne) byli najlepsi-był to najbardziej widowiskowy i realny set sparing.

zawody_malego_smoka6.JPG

zawody_malego_smoka7.JPG

zawody_malego_smoka8.JPG

Chciałbym bardzo podziękować moim zawodnikom za dobry występ, teraz przed nami za 4 tygodnie start w Pucharze Polski „WUSHU” w Krakowie. Szczególnie dziękuje wspaniałym rodzicom oraz wszystkim pomagającym mi osobom - TO WIELKI ZASZCZYT SPOTKAĆ NA MOJEJ DRODZE TAK WSPANIAŁYCH LUDZI... Dziękuje Panu Mieczysławowi Sas, Jarosławowi Grabdzie, drukarni Stemag, Panu Staroście Powiatu Buskiego Jerzemu Kolarzowi, Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemarowi Sikorze. Bardzo chciałbym podziękować Dyrektorowi Buskiego Samorządowego Gimnazjum w Busku-Zdroju mgr. Andrzejowi Skuberze, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej mgr. Markowi Madetko. Bez waszej pomocy turniej nie mógł by się odbyć – tak skomentował zawody prezes i trener Buskiego Klubu Kung-fu YANTAI Andrzej Cupryjak-Socha.

Turniej częściowo został sfinansowany z dotacje z UMiG Busko-Zdrój.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.