busko.tv

III Wojewódzki Turniej Boccia w Pińczowie

W czwartek, 27 kwietnia 2017 roku, w pińczowskiej hali sportowo-widowiskowej została rozegrana trzecia edycja Wojewódzkiego Turnieju Boccia.
Dodano: 2017-04-29, 2018-05-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1740

Około 200 osób niepełnosprawnych wzięło udział w III Wojewódzkim Turnieju Boccia dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Pińczowie. Organizatorem wydarzenia byli: Powiat Pińczowski i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego.

pinczow48.jpg

Piętnaście drużyn z całego województwa świętokrzyskiego walczyło o puchar Starosty Pińczowskiego. Boccia to stała dyscyplina paraolimpijska od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku. Gra polega na wprowadzeniu bili na boisko w dowolny sposób np. poprzez rzucenie, kopnięcie, czy sprzęt wspomagający w postaci pochylni, rynien itp. Zawodnik może stać lub siedzieć, stąd z udziału w zawodach nie są wykluczone osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Wprowadzenia bili na boisko może dokonać asystent instruowany przez gracza.

pinczow40.jpg

Patronat honorowy nad III Wojewódzkim Turniejem Bocci objęli: Starostwa Pińczowski Zbigniew Kierkowski oraz Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach Andrzej Michalski, który ufundował specjalny puchar z tej okazji.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry