busko.tv

IX Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej ‘Marek Dutkiewicz 2016’ w Busku-Zdroju

2 grudnia 2016 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się IX Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej. Gościem honorowym tegorocznego turnieju był Marek Dutkiewicz - autor tekstów piosenek, scenarzysta, dziennikarz i wydawca, oraz nieprzeciętna osobowość telewizyjna.
Dodano: 2016-12-15, 2024-03-25 , zródło:
Odslon: 5832

To z piosenkami autorstwa Marka Dutkiewicza zmagali się uczestnicy Turnieju.

Organizatorem imprezy był jak corocznie od dziewięciu lat Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju i to właśnie Pani Dyrektor  SOSW dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju ciepłymi słowami powitała gościa honorowego - Pana Marka Dutkiewicza, zaproszonych gości, sponsorów, widzów i oczywiście uczestników zmagań turniejowych, którym życzyła zwycięstwa i niezapomnianych przeżyć na scenie.

Inauguracji IX Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej dokonał również Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, który gratulując organizatorom pomysłu wyraził nadzieję, że będzie on kontynuowany i w przyszłym roku będziemy uczestniczyć w jubileuszowej - X edycji Turnieju. Sam gość honorowy, witając wszystkich przybyłych w kilku zdaniach podzielił się wrażeniami z pobytu w naszym pięknym mieście.

 dudkiewicz_busko01.jpg

W pięknej scenografii nawiązującej do tekstu piosenki Windą do nieba, a wykonanej przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju odbywały się zmagania uczestników w trzech kategoriach wiekowych: dzieci od 9 do 12 lat, młodzież od 13 do 15 lat oraz najstarsza młodzież od 16 do 20 lat.

Wykonanych zostało 29 piosenek z tekstami Marka Dutkiewicza. Poziom Turnieju był bardzo wysoki, uczestnicy świetnie przygotowani dlatego też Jury miało nie lada problem z wytypowaniem zdobywców nagród.  

Grand Prix  IX Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej  Marek Dutkiewicz 2016  zdobyła   Zofia Sydor – uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie wykonując piosenkę Aleja Gwiazd, a nagrodę ufundował Marszałek Województwa świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas.

Nagrodę Specjalną za ogólny wyraz artystyczny ufundowaną przez Panią Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju Grażynę Grochowską  otrzymała Julia Łomacz z zespołem  II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu.

dudkiewicz_busko02.jpg 

Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Dyrektora generalnego sanatorium Bristol Art.& Medical SPA w Busku- Zdroju, Pana  Wojciecha Tworka  wyśpiewała sobie Oliwia Kopiec z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach woj. łódzkie
 
W kategorii 9-12 lat
  I miejsce zajęła Oliwia Kopiec  z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach woj. łódzkie i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Prezesa Uzdrowiska Busko –Zdrój SA Pana Wojciecha Legawca .   
  II miejsce w tej kategorii zdobyła Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie woj. małopolskie.
  III miejsce – Monika Bogdalska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach woj. świętokrzyskie 


W kategorii 13-15 lat

  Miejsce I i nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pana Waldemara Sikorę zdobył zespół SMS z Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku -Zdroju woj.  świętokrzyskie
  Miejsce II za wykonanie piosenki Słodkiego, miłego życia zajęła  Anna Mądziel z Mielca woj. podkarpackie.
  Miejsce III wyśpiewała sobie Maja Sobczyk z Samorządowego Gimnazjum nr 2                       w Busku -Zdroju woj.  świętokrzyskie        

Kategoria 16-20 lat
  I miejsce i nagrodę ufundowaną przez Starostę Buskiego Pana Jerzego Kolarza otrzymała Oktawia Wrzesień z II LO w Kazimierzy Wielkiej za wykonanie piosenki W kolorze krwi.
  Miejsce II  za wykonanie piosenki Nie, nie kocham Cię zajęła Maria  Socha z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.
  Miejsce III w tej kategorii Jury przyznało Milenie Dąbrowskiej z II LO w Kazimierzy Wielkiej woj. świętokrzyskie.

Jury przyznało wyróżnienie dla Marcina Bujnego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju, który z zespołem Kombinerki zaśpiewał piosenkę Pamiętaj mnie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na X – jubileuszowy Turniej Piosenki Poetyckiej.


/Bożena Kir/

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju składa  serdecznie podziękowania  sponsorom IX Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej „Marek Dutkiewicz 2016”,bez pomocy których nie byłoby możliwe jego zorganizowanie i zrealizowanie  :

  • Bankowi Spółdzielczemu w Busku-Zdroju
  • Firmie Kotlarskiej SAS
  • Nadwiślańskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Solcu-Zdroju
  • Sanatorium Bristol Art & Medical Spa
  • Uzdrowisku Busko-Zdrój SA
  • Siniat Sp. z o.o  Zakładowi Produkcyjnemu Płyt Gipsowo-Kartonowych Leszcze
  • Hurtowni Fox 
  • Hurtowni Sawa
  • Firmie Foto Studio 2000
  • Restauracji Cynamonowej

 

 fotoreportaż
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry