busko.tv

Jubileusz 50-lecia 'Kopernika'

Swój "Złoty Jubileusz" w minionym tygodniu obchodził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.
Dodano: 2016-06-10, 2024-03-25 , zródło: Video Perfekt Busko
Odslon: 7272

Uroczystą Galę Jubileuszu 50-lecia rozpoczął piosenką "Pięćdziesiąt lat minęło..." uczeń Filip Wieczorek. Przeniósł gości w świat wspomnień i młodości.

jubileusz_ekonomik069.jpg

Na uroczysty Jubileusz przybył również sam Mikołaj Kopernik, w którego rolę wcielił się Hubert Prokop (kl. IIIa). Następnie głos zabrali uczniowie szkoły: Natalia Bątkowska (kl. IIa) i Adrian Sanecki (kl. IIIa), którzy rozpoczęli uroczystość: Dziś w centrum uwagi nie znajduje się słońce, lecz nasza szkoła. Szkoła to przecież nie tylko mury, to przede wszystkim ci, którzy tworzą aurę ponadczasowości, to nauczyciele, rodzice, uczniowie, przyjaciele "Kopernika".

Przybyłych gości powitał Dyrektor szkoły Andrzej Bilewski: 50 lat minęło… 50 lat licząc czas miarą ludzkiego życia to wiek dojrzały, to czas, po którym da się już ocenić dorobek danej osoby, można również ocenić jego potencjał do dalszej pracy. Podobnie 50-letnia szkoła, choć młoda młodością swoich uczniów, ma już swój dorobek, sukcesy... 31 grudnia 1965r. Minister Oświaty powołał Technikum Ekonomiczne. Dlatego długo zastanawialiśmy się kiedy obchodzić jubileusz? Może 31 grudnia? Uznaliśmy, że ten najważniejszy w życiu jubileusz będziemy obchodzić nietypowo tzn. cały rok szkolny, a jego podsumowania dokonamy w czerwcu. I dziś jest ten dzień, dzień w którym przedstawimy, krótki rys historyczny szkoły, następnie opowiemy o dzisiejszych dokonaniach, a wszystko to w formie spektaklu słowno-muzycznego.

jubileusz_ekonomik017.jpg

Skoro jubileusz, to były życzenia, gratulacje, kwiaty i prezenty od przybyłych gości. Wszyscy życzyli szkole i wychowankom kolejnych sukcesów, wytrwałości i odwagi w wyznaczaniu i realizacji zamierzonych celów.

Życzenia jubileuszowe złożyli Posłowie na Sejm RP Krystian Jarubas (absolwent szkoły) i Michał Cieślak, wicestarosta buski Stanisław Klimczak, ks. Kanonik Tadeusz Szlachta, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, zakładów pracy, z którymi szkoła współpracuje.

jubileusz_ekonomik097.jpg

jubileusz_ekonomik148.jpg

jubileusz_ekonomik065.jpg

Historię szkoły zaprezentowali nauczyciele ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju: Aneta Wójcikiewicz i Adrian Szumilas.

Galę uświetnił występ absolwentów i obecnych uczniów "Kopernika". Justyna Durnaś i Michał Jewiarz wykonali utwór z repertuaru Piotra Rubika "Świat się nie kończy", Kinga Wójcik (kl. IIIa) przy akompaniamencie Filipa Wieczorka (k. IIIg), zaprezentowała piękny wiersz w języku angielskim, zaś Karolina Biesaga (kl. IIb) zaśpiewała utwór z repertuaru Ireny Santor, zapewniając: iż lat spędzonych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 nie odda nikt.

jubileusz_ekonomik096.jpg

Jubileusz 50-lecia szkoły był okazją do napisania "Kopernikańskiego ładu" przez P. Adama Ochwanowskiego, muzykę skomponował Andrzej Żądło. Utwór zaprezentowali uczniowie: Izabela Olszewska (kl. Ic) i Filip Wieczorek (IIIg), przy akompaniamencie Andrzeja Żądło.
Wspaniałą prezentację kierunków kształcenia przedstawił Arkadiusz Lech (kl.Ia)

W uroczystości uczestniczyło ok. 200 absolwentów i byłych pracowników szkoły.

jubileusz_ekonomik064.jpg

jubileusz_ekonomik125.jpg
foto: red, Michał Siekierski

Autorkami spektaklu przybliżającego historię szkoły oraz prezentującego osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze minionych lat były: Justyna Szumilas, Izabela Kasperek, Iwona Kąkol i Agnieszka Zielińska.

Nie mogło również zabraknąć ogromnego tortu, przygotowanego specjalnie na tą uroczystość. Po spektaklu goście mogli zwiedzić szkołę oraz spróbować przekąsek przygotowanych przez uczniów Klubu Fascynacji Kulinarnych pod kierownictwem P. Małgorzaty Zdanowskiej – Gacek, P. Mariusza Bezaka i P. Barbary Cieplińskiej min. potraw, które zwyciężyły w Konkursie „Przysmaki 50-lecia”.

I chociaż 50-lecie "Kopernika" już za nami.. to czar minionych lat na długo pozostanie w pamięci uczestników "Złotego Jubileuszu".
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry