busko.tv

Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny

W sobotę, 3 lutego w Restauracji "Królewska" w Broninie, odbył się Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny.
Dodano: 2018-02-06, 2020-10-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2671

Organizatorem Balu jest Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" we współpracy z Powiatem Buskim. Bal jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Został objęty honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Busku-Zdroju oraz Starosty Buskiego.

baldobroczynny2.jpg

Podczas Balu zlicytowane zostały wspaniałe "dary serca", a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zorganizowanie nieodpłatnego wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci z mniej zamożnych rodzin, czy też wycieczki pn. "Od Wnuka do Dziadka". Bal uświetnił występ dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju.

baldobroczynny.jpg


W ramach zebranych funduszy, w ciągu czternastu lat zorganizowano wyjazdy wakacyjne i ferie ogółem dla 1 076 dzieci, które latem wypoczywały nad Bałtykiem, min. we Władysławowie, Kołobrzegu, Gdyni, Pogorzelicy, Darłowie i w Wisełce, a zimą w górach, w Karpaczu, Szczawnicy i w Zakopanem.

Od 2014 roku Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" organizuje również wycieczki dla dzieci i ich rodziców oraz dziadków pod hasłem „Od Wnuka do Dziadka” w ramach programu "Poznajmy nasz Kraj". Do tej pory z wyjazdu skorzystało 838 dzieci i ich opiekunów, w roku bieżącym była to liczba 321 osób.

baldobroczynny27.jpg
foto: E. Kumor, T. Ura

Od 2017 roku, decyzją Zarządu Stowarzyszenia "Razem Dzieciom", ustanowiono stypendia dla dzieci i młodzieży o szczególnych uzdolnieniach naukowych, artystycznych i sportowych, osiągających bardzo dobre wyniki w swoich dziedzinach oraz wykazujących się nienaganną postawą. Stypendia ufundowano 11 osobom.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (3)
     

- (2018-02-11 20:13:02)

jestem mieszkańcem Buska i popieram takie imprezy miło że pieniądze idą na taki cel brawo..............

-Informator (2018-02-10 22:03:06)

Ilość zebranych środków została podana do wiadomości publicznej

-Gaba (2018-02-10 22:02:41)

POWIEM ZE BAL BYŁ ZORGANIZOWANY W SPOSÓB REWELACYJNY I PROFESJONALNY. DZIECI WCALE NIE NARZEKAŁY NA ZIMNO, WIĘC NIE WIEM O CO CHODZI AUTORCE KOMENTARZA. GODZINA TO NIE JEST DŁUGO, CHYBA ŻE WYCHOWUJE PANI DZIECKO NA NIECIERPLIWEGO I UPIERDLIWEGO GOWNIARZA.

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry