busko.tv

Kliknij i ogladaj

Konferencja w buskim szpitalu - odpowiedź na list otwarty

Prawie półtorej godziny trwała konferencja prasowa, którą dyrekcja buskiego szpitala zorganizowała w środę 20 marca 2013r..
Dodano: 2013-03-20, 2019-08-20 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 4184

Dyrektor Gałuszka na wstępie przeczytał oświadczenie, w którym odniósł się do listu otwartego skierowanego do Zarządu Powiatu Buskiego oraz starosty, zamieszczonego na portalu busko.com.pl. Dyrektor zaznaczył, że sytuacja finansowa szpitala w czasie, gdy nowy dyrektor objął stanowisko, była tragiczna. Teraz, jak się wyraził dyrektor nie jest najgorzej.

 szpital_busko1.jpg

Dyrektor Gałuszka podczas konferencji podkreślał, że nie pozwoli psuć dobrego imienia szpitala i swoich pracowników. "Nieprawdą jest, że pacjenci nie chcą się leczyć w naszym szpitalu" - mówił dyrektor. "Troska o dobro pacjenta to nasz cel" - przekonywał. Starosta buski podkreślał, że przez wiele lat nikt nie odważył się podjąć otwarcia oddziału geriatrycznego, tylko dyrektor buskiego szpitala zaryzykował i oddział powstał. Starosta podkreślił, że oddział został zawieszony, nie zlikwidowany i ruszy prawdopodobnie w kwietniu.

 szpital_busko5.jpg

Sprawy finansowe szpitala przedstawił Zbigniew Pietraszewski, który poruszył m.in. sprawę amortyzacji, zobowiązań finansowych szpitala. Mówił, że tegoroczny kontrakt jest najwyższy w historii szpitala i wynosi 44 miliony. Podczas konferencji została poruszona m.in. sprawa nierozpisania konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz czasu, jaki dyrektor Gałuszka poświęca na pracę w buskiej lecznicy.

 
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (10)
     

-starosto (2013-04-30 12:45:18)

Daj ludziom godziwą pensje, bo ty chyba nie narzekasz

-zainteresowana (2013-04-30 12:42:48)

szpital to nie własność dyrektora i jego spółki to własność wszystkich ludzi,

- (2013-04-06 10:30:37)

wystarczy popatrzeć na miny tych PANÓW,że się przekonać jak jest naprawdę...

-pracownik (2013-03-28 11:02:00)

A było tak dobrze za Waldka Brachowicza

--może prawda wyjdzie na jaw:) (2013-03-27 15:32:32)

wreszcie ktoś się za to wszystko w Busku weźmie,bo to co wyprawia Starosta i jego PSL to wstyd i rozbój w biały dzień!!!

- (2013-03-25 22:14:09)

chcialbym sei dowiedizec,gdzie jest czesc pytan dziennikarzy do osob ktore prowadizly konferencje??
2 pliki i to te same.

zenada

-Do dyrektora od spraw medycznych a nie remontów przetargów i pieniędzy unijnych (2013-03-24 21:33:36)

Szpital to nie termomoderniacja to nie remonty, to nie lądowisko. Dzieci leżą w wołających o pomste do nieba warunkach, dorosłych nie ma kto leczyć. Co z lądowiska gdy nie ma lekarza który by nagły stan chorego rozpoznał i po tego chorego wezwał helikopter, po co remont izby przyjęć gdy nie ma niej potrzebnego przez całą dobę lekarza, po co geriatria gdy nie ma na niej lekarza, po co interna gdy nie chcą na nią przyjmowac pacjentów i odsyłają chorych do domu.

-pacjent (2013-03-24 21:02:06)

a gdzie dyrektor od spraw medycznych może on by sie wypowiedział jak wygląda sytuacja w szpitalu nie jako miejscu pracy dla swoich ludzi, czyli synów, żon i innych krwnych z PSL, ale szpitalu jako miejsu do leczenia pacjentów i brsku lekarzy do leczenia chorych ludzi

-Mirage (2013-03-24 20:47:47)

Przepraszam za komentarz o braku 2-gie części. Albo nie zauważyłem, abo jeszcze nie było. Już lecę i ja czytam

-Mirage (2013-03-24 20:05:43)

No, to chociażby, że wreszcie Zarząd Starostwa i Dyrekcja Szpitala zaczęła rozmawiać ze społeczeństwem jest niewątpliwą zasługą Radnego i Prezesa Jacka Strzeleckiego.
Jeżeli dzięki temu listowi Szpital w Busku Zdroju nie padnie jak chociażby szpitale: ŚCO, Czerwona Góra, Szpital Dziecięcy na Langiewicza, to też będzie zasługa Radnego Strzeleckiego. przypomnę tylko, że wyżej wymienione szpitale też są zarządzane przez PSL i też ich dyrektorami są członkowie PSL (wyjątek Czerwona Góra, kiedy to od ok. 1,5 - 2 m-cy dyrektorem nie jest członek PSL).
A teraz merytorycznie w odniesieniu do 1-szej części (dlaczego tylko pierwszej? ? ? ):
1. Dlaczego nie zaproszono na tę konferencję Radnego Strzeleckiego? Przecież jest radnym powiatowym i jest członkiem Rady Społecznej Szpitala. Dlaczego?
2. Dyrektor mówi o planach na przyszłość. Gdzie te plany są? Gdzie możemy je przeczytać? Bo jeżeli tylko w głowie dyrektora i starosty, to nie są to żadne plany.
3. To nie jest atak na pana panie dyrektorze szpitala, to jest zapobieganie, aby z tym szpitalem nie stał się to co stało się z ŚĆÓ, Czerwoną Góra, Langiewicza - szpitalami zarządzanymi przez pana partyjnych kolegów dokładnie z tego samego ugrupowania.
4. W wypowiedzi pana dyrektora słyszę nie fakty, a tylko propagandę sukcesu, która nie ma nic wspólnego z faktami. Dlaczego np. nie ustosunkował się pan do tego, czy zatrudniony przez pana na geriatrii ordynator był specjalistą z geriatrii? Dlaczego słowem nie powiedział pan nic o tym, dlaczego zatrudniony przez pana ordynator chirurgii nie operował? Co się z nim teraz dziej? Ile pan mu płacił i dlaczego tak dużo?
5. Panie dyrektorze, jak skończyła się kontrola NFZ na oddziale geriatrycznym? Dlaczego słowem pan nic nie powiedział?
6. Kto z personelu zauważył pozytywne zmiany w szpitalu? Mówił pan o tym, ale nazwisk pan nie podał. Kto?
7. Jeżeli list Radnego Strzeleckiego pozwoli na to, że szpital przetrwa, to będzie to również jego zasługa. Należy mu podziękować, a nie go krytykować.
8. Dlaczego nie inwestowano takich kwot, o których tu państwo mówicie za czasów poprzedniego dyrektora. Czy tylko dlatego że nie należał do PSL? Bo wszystko w waszych rękach?
9. Powtórzę jeszcze raz. Otwarcie geriatrii było błędem. Ja to wiem, wy to wiecie, ludzie to wiedzą. Dlaczego to zrobiliście? ? ? ?
10. Panie Starosto, to pan, kiedy mówi o finansowaniu geriatrii, nie rozumie problemu, albo udaje tylko, że nie rozumie. Chętnie to wytłumaczę.
11. panie P-cy Rady, to dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze jak pan mówi? ? ?
12. panie Pietraszewski. Odwrócił pan kota ogonem. Nawet kilka razy. Moje pytanie brzmi: Czy gdyby amortyzacja księgowana w roku 2012 była tak jak w 2011, to czy strata szpitala byłaby większa o kwotę amortyzacji? ? ? Pytanie proste, odpowiedź też powinna być prosta.
13. panie Pietraszewski, zaprzecza pan sam sobie w tej krótkiej tylko wypowiedzi.Najpierw jakimś cudem pan wyliczył, "że tak naprawdę to szpital ma zysk .... i tu wymienił pan jakąś kwotę. Nie pamiętam). Następnie parę zdań dalej mówi pan o problemach z płatnością zobowiązań. No to jak to jest naprawdę panie Pietraszewski?
14. Czy przychód o którym mówi pan dyrektor wzrósł na skutek wzrostu wykonywanych procedur? Jeżeli nastąpił wzrost wykonywania procedur, to nie rozumiem jakim cudem? Dodam tylko, że pieniądze nie są z kontraktu, ale z jego wykonania.
15. Wydaje mi się, że powinniśmy od pana dyrektora i pana starosty oczekiwać tego, że są skuteczni w działaniach, a nie tego, że nie rozumieją jak to się stało, że sąd przyznał im rację i z przyczyn niezrozumiałych.... panie starosto, panie dyrektorze po faktach i skuteczności was będziemy oceniali, a nie po wygranych czy po przegranych sprawach. Mógł pan tę sprawę przegrać, a wygrać kontrakt. Wtedy bylibyście skuteczni. Z biadoleniem proszę wrócić do przedszkola, a nie w imieniu powiatu zarządzać nim.
16. Lądowisko przygotował pana poprzednik, panie dyrektorze. pan tylko wyciął drzewa. Ale ma pan rację, nie ten co zaczyna, ale ten co kończy.

Na zakończenie dodam, że niemożliwa byłaby ta debata, gdyby nie list otwarty Radnego Strzeleckiego. Dziękujemy Panie Radny Jacku Strzelecki. Choć muszę przyznać, że PSL zrobił wszystko, aby ja zmanipulować: brak części 2-giej, nie zaproszono radnego Strzeleckiego, Nie zaproszono nikogo, kto ma inne zdanie na temat zarządzania tym szpitalem. Ale krok, tak, tylko krok zrobił pan, panie starosto w dobrym kierunku. mam tylko nadzieję, że to nie z powodu zbliżających się wyborów.

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry