busko.tv

Kliknij i ogladaj

Konsultacje Społeczne: Strategia Rozwoju Powiatu Buskiego na lata 2014-2020

5 grudnia 2013 roku, o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju, przy ul. Mickiewicza 15, odbyły się konsultacje społeczne, związane ze „Strategią Rozwoju Powiatu Buskiego” na lata 2014-2020.
Dodano: 2013-12-07, 2020-04-29 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3335

Konsultacje miały charakter spotkania otwartego, podczas którego zostały przedstawione cele i kierunki rozwoju Powiatu Buskiego do roku 2020.

Spotkanie rozpoczął pokaz multimedialny założeń strategii, zaprezentowany przez Pana Tadeusza Sempioła. Dyskusję otworzył V-ce starosta Stanisław Klimczak, który pokrótce omówił poszczególne punkty "Strategii Rozwoju Powiatu Buskiego". 

strategia_rozwoju2.jpg

Między innymi poruszono kwestie związane z poprawą jakości infrastruktury drogowej, rozwojem obszarów wiejskich i wspieraniem rozwoju szkolnictwa oraz małych i dużych przedsiębiorstw.

strategia_rozwoju4.jpg

Strategia to dokument, na podstawie którego powiat realizuje i kształtuje swoją politykę w określonym czasie. "Powiat Buski bogaty w smaki: natury, kultury, tradycji i nowoczesności", to wizja rozwoju Powiatu Buskiego. Tak skonstruowana wizja wyznacza priorytety i cele strategii dla naszego Powiatu. "Uzdrowiskowy, ekologiczny Powiat Buski, bogaty w dziedzictwo kulturowe", to tylko jedna z nielicznych misji strategii na lata 2014-2020.

strategia_rozwoju3.jpg 

W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele samorządów, podmioty gospodarcze, uzdrowiskowe oraz przedsiębiorcy. Uczestnicy konsultacji zgłosili wiele cennych uwag i propozycji do Strategii.

Na zakończenie Starosta Buski - Jerzy Kolarz zachęcił wszystkich mieszkańców do zgłaszania wszelkich uwagi oraz wysyłania ich w formie wiadomości e-mail na stronę Powiatu Buskiego.


Zapraszamy do wysłuchania relacji audio ze spotkania!

Powitanie, prezentacja:

Kliknij i słuchaj:

Omówienie prezentacji:

Kliknij i słuchaj:

Dyskusja - część 1:

Kliknij i słuchaj:

Dyskusja - część 2:

  Kliknij i słuchaj:


Zapraszamy do obejrzenia relacji video!

strategia_powiat2013_starosta_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 

Więcej informacji na stronie: www.powiat.busko.pl

Dokument "Strategia Rozwoju Powiatu Buskiego" - pobierz pdf


/Milena/

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry