busko.tv

Konwencja samorządowa 'Porozumienia'

We wtorek 25 września br. odbyła się konwencja samorządowa Porozumienia z udziałem Wicepremiera Jarosława Gowina - ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, szefa partii politycznej Porozumienie oraz Posła na Sejm RP Michała Cieślaka.
Dodano: 2018-10-06, 2020-06-02 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1027

Konwencję poprzedziła konferencja prasowa na skrzyżowaniu ulic St. Batorego i A. Mickiewicza w Busku- Zdroju. Następnie kandydaci wraz z Wicepremierem przeszli ulicami Buska, gdzie  przy wjeździe na oś. Gen. Andersa został posadzony przez Jarosława Gowina Dąb Niepodległości  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konwencja rozpoczęła się o godz. 17.30 w restauracji Grand, gdzie zaprezentowano kandydata do sejmiku województwa świętokrzyskiego, kandydatów na burmistrzów i wójtów, 29 kandydatów do Rady Miejskiej w Busku- Zdroju z KWW Elżbiety Śliwy oraz 27 kandydatów do Rady Powiatu Buskiego z KWW Nasz Powiat.

Podczas konwencji Jarosław Gowin odniósł się m.in. do kwestii dotyczącej poparcia kandydatów przez Zjednoczoną Prawicę. Udzielił rekomendacji w imieniu Porozumienia Pani Elżbiecie Śliwie kandydatce na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój, Panu Maciejowi Gawinowi  kandydatowi  Porozumienia w wyborach do sejmiku wojewódzkiego oraz wszystkim kandydatom na burmistrzów i wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych.

pis093_1.jpg

Warto dodać, iż  w powiecie buskim kandydatką Porozumienia na wójta Pacanowa jest Małgorzata Mierzwa - obecna sołtys Chrzanowa, a o reelekcję będą się ubiegać: Marek Kaczmarek – wójt Tucząp oraz Zbigniew Janik – wójt Gnojna . Z kolei w Wiślicy o fotel burmistrza będzie ubiegał się Jarosław Jaworski – obecny radny powiatowy, natomiast w Stopnicy z rekomendacją PiS kandydatem na burmistrza jest Artur Augustyn.

Wicepremier podkreślił również, że w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, ugrupowanie startuje na wspólnych listach Zjednoczonej Prawicy i Solidarnej Polski. Życzył wszystkim kandydatom wytrwałości i sukcesów w wyborach samorządowych.

Na zakończenie konwencji Pani Elżbieta Śliwa - kandydatka na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój zaprosiła wszystkich mieszkańców na spotkanie w dniu 14 października br. o godz. 15.00 w Restauracji Grand przy ul. Kościuszki 60 w Busku- Zdroju.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry