busko.tv

Kliknij i ogladaj

Ślubowanie w nowo otwartym przedszkolu na os. Kościuszki

17 listopada 2011 r. odbyła się w przedszkolu na os. Kościuszki uroczystość pasowania na przedszkolaka. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie. Wszystkie przedszkolaki dzielnie śpiewały i mówiły wierszyki, za co zostały niejednokrotnie nagrodzone oklaskami od zaproszonych gości.
Dodano: 2011-11-24, 2019-08-22 , zródło: ponidzie.tv
Odslon: 7507

Od września 2011 r. w Busku-Zdroju na os. Kościuszki 13 (parter bloku) rozpoczęło działalność nowoczesne przedszkole, w którym realizowany jest projekt Aktywni rodzice – radosne dzieci współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt ma na celu stworzenie warunków dla 45 kobiet i mężczyzn zamieszkujących gminę Busko-Zdrój niezbędnych do powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka, poprzez utworzenie Językowej Akademii Przedszkolaka – Niepublicznego Przedszkola


Rekrutacja do projektu prowadzona była od 20 czerwca 2011 r. do 20 lipca 2011 r.  Projekt spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, choć pojawiło się wiele pytań i wątpliwości dotyczących możliwość skorzystania z całkowicie bezpłatnej opieki dzieci – ponieważ do tej pory w regionie nie był realizowany projekt a za przedszkole w regionie trzeba było płacić ok. 200 - 400 zł miesięcznie.


Dlatego osoby, który zostały zrekrutowanie do projektu nie kryły radości, ponieważ dla wielu osób to ogromna szansa, aby w końcu wrócić na rynek pracy. Jak twierdzi pani Ewa z Buska-Zdroju jest to dla niej ogromna szansa, ponieważ posiada deklarację od pracodawcy o możliwości zatrudnienia, jednak ze względu na fakt, że jest osobą bezrobotną jej dziecko nie dostało się do przedszkola. Dzięki projektu Aktywni rodzice – radosne dzieci pani Ewa będzie mogła w końcu wrócić na rynek pracy.  

slubowanie_przedszkole002.jpg 

slubowanie_przedszkole004.jpg 


Ostatecznie do projektu zostało zakwalifikowanych 46 osób.

W ramach projektu dzieci uczęszczające do Językowej Akademii Przedszkolaka są objęte:

  • Opieką przedszkolną od 6.00 do 16.30 przez 5 dni w tygodniu od września 2011 r. do sierpnia 2012 r.

  • Konsultacjami z logopedą i psychologiem

  • Zajęciami z języka angielskiego – codziennie

  • Zajęciami z rytmiki i tańca

  • Zajęciami metodą wrażliwości

  • Posiłkiem 3 razy dziennie

  • Wyjazdami edukacyjnymi

  • Ubezpieczeniem NW


Przedszkole dysponuje 3 salami wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Przy każdej sali do dyspozycji dzieci znajdują się toalety dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników. Przedszkole dysponuje szatniami wyposażonymi w kolorowe i estetyczne szafki dla każdego dziecka. W przedszkolu zastosowano nowoczesny system wentylacji powietrza z odzyskiem ciepła. System zapewnia czyste i świeże powietrze, dzięki czemu dzieci z problemami alergicznymi mogą komfortowo spędzać czas na zabawie i nauce. W przedszkolu został zainstalowany monitoring wizyjny (kamery zewnętrzne i wewnętrzne) oraz kontrola dostępu (czytnik kart przy wejściu) co ma celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie i w okolicy przedszkola.  Przedszkole dysponuje własnym, ogrodzonym placem zabaw wyposażonym w urządzenia rekreacyjne.

Realizatorem  projektu jest Szkoła Języków Obcych Europa College z siedziba w Chmielniku na ul. Rynek 26. Posiadająca również Odział w Busku-Zdroju przy ul. Batorego 3.

slubowanie_przedszkole001.jpg 

slubowanie_przedszkole003.jpg 

17 listopada 2011 r. odbyła się w przedszkolu uroczystość pasowania na przedszkolaka. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie.  Wszystkie przedszkolaki dzielnie śpiewały i mówiły wierszyki, za co zostały niejednokrotnie nagrodzone oklaskami od zaproszonych gości. 

fotoreportaż

 

 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (11)
     

-do realisty (2012-01-04 17:12:08)

mówisz o przedszkolu w okrąglaku? no niestety, ogrodzone nie jest i placu zabaw o którym mowa na stronie przedszkola jak nie było tak nie ma:(

-realista (2011-12-18 22:40:30)

na szczescie nic sie nie stalo, ale wygladalo groźnie....prosze pomyslec o tym

-REALista (2011-12-18 08:51:15)

kolorowo to nie jest.postanowilem sprawdzic i juz na wstepie doznalem zdziwienia, bo jadac autem zobaczylem obraz zatrwazajacy!! przed auto jadące przede mna wybieglo z tego budynku dziecko prosto pod kola.wyjscie z budynku jest wprost na ruchliwa ulice.Auta robia tamtedy objazd omijajac swiatla i pedza z gory!!!!!!!!.NIEBEZPIECZNIE i to bardzo!!!!!

- (2011-12-17 22:27:17)

obłuda tu panuje

-do +++ (2011-12-11 16:21:26)

pani z solarium nie robi show bo juz nie ma solarium, zostalo tylko przedszkole bez placu zabaw...

- (2011-11-30 12:42:34)

-+++ (2011-11-28 11:10:54)

brawo....pani z solarium już nie robi show wokół siebie,jakie to smutne....

- (2011-11-27 00:35:34)

... swoim pseudo "profesjonalizmem" !
Każdy lektor ma jakąś indywidualną barwę głosu, intonację, akcent itp.
To są podstawy ... i o to chodzi, nie czepiaj się niuansów. Jak jesteś taka "profesjonalna", wykładaj na Uniwersytecie, a nie siedź w Busku. Ta młodzież za 20 lat wyjedzie w Świat i poradzi sobie bez Ciebie, a język szlifować będzie dalej na różnych poziomach i gdzie się da. Nie pękaj w związku z tym i odpuść sobie tej niepotrzebnej krytyki.OK ?

-bezpartyjna (2011-11-26 22:16:35)

....no tak, przedszkole BEZPLATNE z bogatym programem nauczania, bdb sprzetem etc. i PELNYM wyzywiem = NAPRAWDE SZOK!!! a pan lektor wymowe ma db i skad pani "zszokowana profanacja nauczania jezyka obcego" wie jak pan lektor naucza przedszkolaki? hmm ciekawe...

-Buszczanin (2011-11-25 21:36:46)

Noooo przedszkole z klasą ! a konkurencja niech sobie daruje komentarze jak wyżej.... Bo chyba sama pani dyrektor ma z j. angielskim problemy

-szok (2011-11-24 22:22:12)

wszystko pieknie, przedszkolaki cudowne...zastrzezenie mam tylko do lektora jezyka angielskiego. wymowa tragiczna! nie ma nic gorszego jak uczyc dzieci blednej wymowy...bo kiedy bedzie czas na niwelowanie tych bledow??? poza tym jesli pan uczy j.angielskiego to polecenia do dzieci i pochwaly tez powinny byc w jezyku angielskim. to po prostu profanacja nauczania jezyka obcego!!!

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry