busko.tv

Marsz Niepodległościowy w Busku-Zdroju

W piątek, 5 października ulicami miasta przeszedł Marsz Niepodległościowy, w wydarzeniu uczestniczyło blisko 2000 osób.
Dodano: 2018-10-11, 2019-07-21 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 650

Marsz w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu buskiego, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy oświaty oraz mieszkańcy wyruszył sprzed buskiego Sanatorium Marconi.

niepodleglosci017.jpg

Przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki złożono wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Starosta Buski Jerzy Kolarz.

Piknik realizowany jest w ramach projektu "Niepodległa" i organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ten kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości - to słowa wielkiego Polaka Józefa Piłsudskiego. Osoby, która przyczyniła się do tego, iż Polska stała się niepodległa - mówił Starosta Buski Jerzy Kolarz.

W imieniu Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek głos zabrał Jan Bartosik, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Salwę honorową oddali Żuawi Śmierci.

niepodleglosci227.jpg

Na boisku sportowym przy I Liceum im. Tadeusza Kościuszki, odbyła się Sztafeta Niepodległości. W Parku Zdrojowym zorganizowano także grę terenową pn. "Niepodległa w grze".

Organizatorami wydarzenia byli: I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry