busko.tv

Kliknij i ogladaj

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych.

W sobotę 5 marca, odbyły się w Busku-Zdroju Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. Organizatorami zawodów byli: Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki, Świętokrzyskie Zrzeszenie LZS oraz Klub Sportowy Słoneczko.
Dodano: 2011-03-30, 2024-02-27 , zródło: ponidzie.tv
Odslon: 10221

W pierwszych zawodach w tym sezonie, udanie wystartowała Natalia Mączyńska, uczennica SG nr 1 w Busku-Zdroju. W silnie obsadzonym biegu młodziczek na dystansie 1500 metrów, Natalia zajęła trzecie miejsce, przodując przez większą część biegu stawce młodych biegaczek.

Niestety, poza rywalkami z najlepszych klubów w naszym województwie, na drodze Natalii stanęła sędziująca pani, która zatrzymała buską zawodniczkę w połowie biegu, sądząc że bieg kończy się po przebiegnięciu pierwszej pętli liczącej 750 metrów.

Poza Natalią, trzecie miejsce zajęła inna zawodniczka Słoneczka Busko-Zdrój- Dominika Burchan, która wystartowała w biegu dzieci na dystansie 900 metrów.

Okazją do rewanżu dla buskich biegaczek były Mistrzostwa w Biegach Przełajowych na szczeblu makroregionu, w których wzięli udział młodzi lekkoatleci z województw świętokrzyskiego i łódzkiego.  czytaj więcej

Zobacz wyniki w wersji pdf

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom dzięki, którym była możliwa organizacja zawodów.