busko.tv

Ogólnopolski Tydzień Kariery w 'Budowlance'

Ogólnopolski Tydzień Kariery to przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W bieżącym roku przypada jego ósma edycja.
Dodano: 2016-10-19, 2019-08-20 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1567

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestniczący w działaniach ZPO w Zbludowicach jako jednego z  partnerów tych działań wskazał ZSTiO ze względu na szeroki wybór kierunków kształcenia zawodowego oraz ich atrakcyjny charakter.

budowlanka010.jpg

Podczas wizyty, jaką złożyli w „budowlance” gimnazjaliści poznali sprzęt i wyposażenie pracowni symulacyjnych prezentowany przez instruktorów praktycznej nauki zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3 oraz ofertę edukacyjną Technikum nr 3. W tym typie szkoły ZSTiO kształci adeptów budownictwa, geodezji, a także architektury krajobrazu i hotelarstwa. Uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej mogli obejrzeć specjalistyczne rysunki techniczne, jak również zapoznać się z komputerowym sprzętem stosowanym podczas projektowania budynków.

budowlanka018.jpg

Pod okiem starszych kolegów poznali zasady działania sprzętu optoelektronicznego stosowanego przez geodetów. Na stoisku prezentującym kierunek architektury krajobrazu obejrzeli wykonane przez uczniów makiety, a także wizualizacje stosowane w procesie projektowania terenów zielonych.

Z atutami zawodu hotelarza swoich gości zapoznali uczniowie, którzy uczestniczyli w zagranicznych praktykach organizowanych w Hiszpanii w ramach realizacji programu Erasmus+. Warto dodać, że dzięki umowie, jaką szkoła zawarła z przewoźnikiem promowym Unity Line obsługującym połączenia do Szwecji hotelarze z „budowlanki” mogą zdobywać zawodowe szlify na pokładach tych nowoczesnych jednostek pasażerskich.

budowlanka026.jpg

Końcowym elementem było krótkie wystąpienie uczniów ZSTiO będących członkami działającego przy szkole Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Powyższe działania obydwu placówek w pełni wpisują się w założenia organizatorów OTK, wśród których wymieniane jest propagowanie wiedzy na temat ścieżek edukacyjnych prowadzących do zdobycia atrakcyjnego zawodu.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry