busko.tv

Kliknij i ogladaj

Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych w Busku-Zdroju

Dziś, 23 kwietnia, gimnazjaliści w całym kraju pisali egzamin, podczas którego musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.
Dodano: 2014-04-23, 2024-03-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 7954

Egzamin jest obowiązkowy - każdy trzecioklasista musi do niego przystąpić, ma sprawdzić m.in., czy gimnazjaliści potrafią czytać ze zrozumieniem. Część matematyczno-przyrodnicza oraz humanistyczna trwają po 150 minut, natomiast egzamin z języka obcego 60 minut.

egzamin_gimnazjalny001.jpg

egzamin_gimnazjalny002.jpg

egzamin_gimnazjalny003.jpg

Na rozwiązanie zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie gimnazjaliści mieli dzisiaj 60 minut. Później przystąpili do części drugiej podczas, której w 90 minut musieli rozwiązać zadania z języka polskiego. W tym roku największym zaskoczeniem dla buskich gimnazjalistów była dłuższa wypowiedź pisemna - rozprawka, na temat "Ciekawość - ułatwia czy utrudnia życie?".

egzamin_gimnazjalny004.jpg

egzamin_gimnazjalny006.jpg

egzamin_gimnazjalny005.jpg

Jutro, 24 kwietnia, trzecioklasiści będą musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii.

Trzeciego dnia, 25 kwietnia, gimnazjaliści będą pisać egzamin z języka obcego nowożytnego, na dwóch poziomach - podstawowym, który obejmuje zadania z zakresu: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości funkcji językowych i znajomości środków językowych, natomiast poziom rozszerzony, składa się z zadań z zakresu: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych oraz wypowiedzi pisemnej./mb/Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry