busko.tv

Kliknij i ogladaj

Pikieta pod pomnikiem braterstwa broni w Busku-Zdroju


Dodano: 2013-11-10, 2019-08-22 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 4883

"Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku"
Na pikietę z flagami i transparentami przyszło ok. 20 osób. Zebranych powitała przewodnicząca Klubu GP Katarzyna Gadawska. "Żądamy usunięcia symbolu zniewolenia Polski z przestrzeni publicznej naszego miasta" , "Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku, nie zgadzamy się również na to, aby w Busku były ulice zbrodniarzy..." to główne hasła niedzielnej pikiety.

pikieta02.jpg 


Co ma Donald do pomnika - czyli na kolanach przed Putinem
...
Głos zabrał również Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, dziękując przewodniczącej za inicjatywy patriotyczne i społeczne, które Klub Gazety Polskiej organizuje w naszym mieście.
"Ten haniebny pomnik, który znajduje się w Busku, z czerwoną gwiazdą, obrazuje dzisiejszą sytuację polityczną w Polsce..." powiedział Poseł Kaczmarek.   "Donald Tusk nie chce oddać hołdu polskim bohaterom, a na kolanach klęczy przed pułkownikiem Putinem..." stwierdził Poseł, globalnie podchodząc do sprawy - nawiązał do katastrofy pod Smoleńskiem.

pikieta01.jpg

Petycja do władz miasta
Jolanta Sadkowska odczytała apel do władz miasta z wnioskiem o usunięcie pomnika i zmianę nazw kilku buskich ulic. "Pomijając zupełny brak estetyki tego pomnika, przypominającego zaciśniętą pięść, chcemy przypomnieć, że pomnik ten utrwalając braterstwo broni z Armią Czerwoną, utrwala kłamstwo historyczne i wprowadza w błąd młode pokolenie, a jednocześnie upokarza ludzi, których bliscy czy członkowie rodzin oddali swoje życie, w wyniku sowieckiej okupacji i w okresie terroru stalinowskiego"

pikieta03.jpg

 

Tradycyjna polska gęś
Na zakończenie pikiety przewodnicząca buskiego Klubu GP zaprosiła pikietujących do Pensjonatu Sanato na tradycyjną polską  pieczoną gęś .

O godz. 17:30 w Pensjonacie Sanato, sympatycy i członkowie Klubu GP  spotkali się z  gościem specjalnym, redaktorem portali internetowych Niezalezna.pl i Gazety Polskiej, Cezarym Gmyzem i posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem . 

 

MC

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (5)
     

-zet (2015-09-20 21:11:22)

don pedro ma tyle rozumu co don byczek fernando

-don pedro (2013-11-18 14:45:31)

nie wchodząc w bieżące spory polityczne, trzeba przyznać rację pikietującym, ten pomnik w obecnych czasach to wielka pomyłka, i nie trzeba tego tłumaczyć nikomu kto ma choćby podstawową wiedzę z historii

- (2013-11-16 17:27:49)

wybory za rok kabaret zacząć czas a nuż korytko się znajdzie

-Mieszkaniec Buska (2013-11-13 14:03:52)

Myslałem,żeby zapisać się do Pis'u, ale niestety przez Pani osobę i przez to co Pani sobą rezprezentuje,a zwłaszcza tą wielce "Sprawiedliwoscią"nie bede juz nawet na PiS głosował.Bo to wszystko okazje się być pustymi frazesami nie mającymi zastosowania w Pani życiu osobistym.

-Busko (2013-11-13 12:38:01)

proponuje ściągnąć samolot ze Smoleńska i tam postawić,może władze miasta zadowolą panią Gadawską

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Polityka


Nowe filmy

Wróć do góry