busko.tv

Po 13 latach do Buska-Zdroju przyjechał pociąg

W sobotę, punktualnie o godzinie 11.04 z peronu III na stacji Kielce, w swój pierwszy kurs wyruszył "Pociąg do Zdroju" relacji Kielce - Busko-Zdrój.
Dodano: 2018-07-03, 2020-06-13 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2086

To historyczny moment, bo ruch na tej trasie został przywrócony po 13 latach. Uruchomienie połączenia kolejowego z Kielc do Buska – Zdroju i z powrotem było możliwe dzięki współpracy samorządów województwa i gminy Busko, Uzdrowiska, PKP i Wojewódzkiego Zarządu Transportu.

pociag005.jpg

Na buskim dworcu kolejowym uroczyście powitany został pociąg ze stolicy województwa. Pasażerowie przewiezieni zostali autobusami do Uzdrowiska, gdzie odbyły się główne wydarzenia inaugurujące pierwszy przejazd pociągu Kielce – Busko odbyły się w buskim Parku Zdrojowym przed sanatorium "Marconi".

Połączenie kolejowe na trasie Kielce - Busko-Zdrój zostało reaktywowane. Mam nadzieję, że to pierwszy krok do stałego przywrócenia komunikacji szynowej między Buskiem, a Kielcami zważywszy na wzrost liczby kuracjuszy i turystów odwiedzających nasz kurort. Inwestycja jest potrzebna naszemu miastu i całemu regionowi. Każdy zgodzi się z tym, że komunikacja pełni kluczową rolę w zakresie turystyki - mówił Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

pociag045.jpg

Bardzo chętnie włączyliśmy się w tę inicjatywę, ponieważ kolejni pasażerowie, goście naszego Uzdrowiska zyskali nowy kanał komunikacyjny - mówił Wojciech Legawiec Prezes Uzdrowiska Busko – Zdrój.

Było mnóstwo malkontentów, którzy różnie podchodzili do tej inicjatywy, nie uda się, nie będzie pociągu, bo dworzec zaniedbany. A dzisiaj mamy piękne składy pociągu wypełnione po brzegi. Cieszę się z tego miejsca, że do Buska przyjechali Ci, którzy przede wszystkim chcą skorzystać z dobrodziej naszego regionu - mówił Grzegorz Gałuszka Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

pociag1.JPG

Dziękuję jeszcze raz gospodarzowi tego miejsca Panu Burmistrzowi za podjęcie tej współpracy. Realizujemy połączenia nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale także w całym w kraju - mówił Robert Zaborski Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Uczestnicy pierwszego kursu mieli okazję wziąć udział w konkursie "Weekend dla zdrowia", w którym do wygrania był dwudniowy pobyt z pełnym wyżywieniem i pakietem zabiegów w Sanatorium "Krystyna". Zwyciężczynią została Danuta Gałek.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry