busko.tv

Kliknij i ogladaj

PODSUMOWANIE PROJEKTU POKL „INWESTUJ W SIEBIE 2”

Projekt PO KL nr WND-POKL.09.02.00-26-006/11 „Inwestuj w siebie 2” realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju (SOSW), znany jako „Górka”, dobiega końca i nadszedł czas podsumowań.
Dodano: 2013-07-29, 2024-01-30 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 4799

 

Projekt PO KL nr WND-POKL.09.02.00-26-006/11 „Inwestuj w siebie 2” realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju (SOSW), znany jako „Górka”, dobiega końca i nadszedł czas podsumowań.


 

 projekt.jpg

Z tej też okazji 14 czerwca 2013r. został zorganizowany "Szkolny Dzień Zawodowy", na który zaproszono wielu znamienitych gości: przedstawicieli urzędów oraz przedsiębiorców działających na lokalnym rynku pracy. Celem projektu było przygotowanie młodego niepełnosprawnego człowieka do aktywnego życia zawodowego. Poprzez rozwój umiejętności i podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów budowaliśmy w nich poczucie własnej wartości i wiarę we własne możliwości.

 gorka_podsumowanie_projektu.jpg


Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru

SOSW oferuje uczniom kształcenie zawodowe w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodach krawiec, ślusarz, elektromechanik oraz mechanik-monter maszyn i urządzeń, w Technikum w zawodzie technik informatyk i w Szkole Policealnej – technik informatyk i technik administracji. Szkoły stwarzają szansę wszechstronnego rozwoju każdego ucznia.

 gorka_podsumowanie_projektu1.jpg


Projekt umożliwił uczestnikom rozwój kompetencji kluczowych, zdobycie międzynarodowych certyfikatów językowych, poznanie lokalnego rynku pracy oraz roli poszczególnych urzędów. Grupa uczniów krok po kroku zaplanowała ścieżkę własnej kariery zawodowej. 20-tu beneficjentów projektu miało również możliwość odbycia ciekawych praktyk w Busku (w firmach SAS, RealNet, Foto Studio 2000 i Zakładzie Usługowo-Handlowo-Produkcyjnym) oraz Połańcu (w firmie Elporem i Elpoautomatyka Sp.z o.o.).

 gorka_podsumowanie_projektu2.jpg

Poznali prawa i obowiązki pracodawców i pracowników. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych realizowanych w nowoczesnych warunkach i na sprzęcie, z którym będą się spotykać w przyszłości u pracodawców. Uczyli się, że wiedzę można również zdobywać samodzielnie, korzystając z kursów online.
Realizacja projektu umożliwiła również modernizację bazy dydaktycznej Ośrodka. Zakupiono nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, na którym uczniowie rozwijają swoje umiejętności zawodowe.

gorka_podsumowanie_projektu3.jpg

Dla uczniów uczestniczących w projekcie „Inwestuj w siebie 2” ostatnie dwa lata były czasem intensywnego zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności. Mamy zatem nadzieję, że dzięki temu sprostają wymaganiom współczesnego rynku pracy.

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej www.sosw.busko.pl.  Zapraszamy do jej odwiedzenia.

 

fotoreportaż
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry