busko.tv

Powiatowe obchody Święta Policji w Busku-Zdroju

Policjanci z buskiej jednostki obchodzili Święto Policji. W trakcie dzisiejszych uroczystości 45 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie. Wraz z policjantami w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu buskiego, służby mundurowe oraz zaproszeni goście.
Dodano: 2017-07-26, 2020-06-06 , zródło:
Odslon: 1714

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Busku-Zdroju rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach insp. Dariuszowi Augustyniakowi. W tej podniosłej dla każdego policjanta chwili, uczestniczyli min.: Starosta Buski, Burmistrzowie: Buska – Zdroju i Stopnicy, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Busku – Zdroju, ksiądz kapelan, wójtowie gmin powiatu buskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz wielu zaproszonych gości. Nie zabrakło również regionalnych mediów.

 swieto_policji_busko01.jpgKomendant Wojewódzki Policji w Kielcach oraz Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń wręczyli nominacje na wyższe stopnie policyjne. W korpusie oficerów awansował 1 policjant, w korpusie aspiranckim nominacje otrzymało 17 policjantów oraz 20 funkcjonariuszy w korpusie podoficerskim. Na stopień starszego posterunkowego Policji nominacje otrzymało 7 stróżów prawa.

Miłym akcentem dzisiejszych uroczystości było wręczenie podziękowań policjantom, którzy wynieśli kobietę z płonącego budynku oraz listów gratulacyjnych dla funkcjonariuszy, którzy zajęli I miejsce w eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji pn. „Patrol Roku 2017”. Podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach trafiły również na ręce insp. Jakuba Kosiń, który na początku tego tygodnia ujął nietrzeźwego motorowerzystę.

Wszystkim mianowanym i wyróżnionym, przełożeni oraz zaproszeni goście złożyli gratulacje i podziękowania za wzorową służbę, trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym powiecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Opr. TP
/źródło Policja/


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry