busko.tv

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Busko-Zdrój

Prezydent Andrzej Duda gościł na Ponidziu. We wtorek w buskim Parku Zdrojowym spotkał się z mieszkańcami.
Dodano: 2016-06-08, 2024-03-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 9155

Prezydent Andrzej Duda przyleciał helikopterem do naszego miasta kilkanaście minut po godzinie 17.00.  Samochodem został przewieziony do buskiego Sanatorium Marconi na spotkanie z samorządowcami, parlamentarzystami i przedstawicielami buskiego Uzdrowiska.

Następnie w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym spotkał się z licznym gronem mieszkańców, a także kuracjuszy przebywających na leczeniu w buskim Uzdrowisku. Prezydenta powitano oklaskami i okrzykami: "Andrzej Duda".

spotkanie_z_prezydentem071.jpg

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora powitał Prezydenta Andrzeja Dudę słowami: 7 czerwca 2016 r w historii Buska-Zdroju zapisze się szczególnie, bowiem dziś witamy w naszym Uzdrowisku znamienitego gościa Pana Andrzeja Dudę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Po zwycięstwie w wyborach Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie zapowiadał, że przyjedzie do każdego powiatu, którego nie udało mu się odwiedzić w trakcie kampanii wyborczej. Wizyta Prezydenta w Busku to realizacja właśnie tej obietnicy.

Następnie głos zabrał Prezydent RP Andrzej Duda, który mówił: Dziękuje za ten wybór, za to, że mi zaufaliście i zrobię wszystko, i robię wszystko, co w mojej mocy, żeby tego zaufania - w "dobrą zmianę", z którą ja także szedłem do wyborów prezydenckich, żeby ono nie zostało zawiedzione.

spotkanie_z_prezydentem079.jpg

Prezydent był pod ogromnym wrażeniem Uzdrowiska, ale też całego miasta. - Kiedy jechałem tutaj samochodem i widziałem to piękne słońce, piękną zieleń, piękne budynki myślałem sobie, to raj! - mówił Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podziękował wszystkim za miłe przyjęcie w naszym mieście, jak mówił: Dziękuję za to niezwykle gościnne przyjęcie, w miejscu które zawsze znaczyło tą najlepszą polską historię.

spotkanie_z_prezydentem061.jpg
foto: Łukasz Chodór

W swoim wystąpieniu podkreślał, że: dzisiejsze Busko, to także troska o zrównoważony rozwój, który jest sprawą niezwykle ważną, bo oznacza także rozwinięcie gospodarcze terenów Polski tych, które były dotychczas zaniedbane.  Ponadto Prezydent Andrzej Duda wspomniał również o Programie "500 Plus".

Podczas przemówienia Andrzeja Dudy pikietowali działacze ze Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji, w rękach trzymali transparenty "Oto wasza dobra zmiana, konstytucja podeptana” i skandowali hasła: "Konstytucja", "Demokracja".
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry