busko.tv

Rządowe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

W środę, 17 października 2018 roku w Busu-Zdroju, odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli Posłowie Krzysztof Lipiec i Anna Krupka, Burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora, Radny Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś oraz kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu - Jan Bartosik, Joanna Majcherczak, Kamil Piotrowski.
Dodano: 2018-10-17, 2020-06-13 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 517

Spotkanie odbyło się w buskim Parku Zdrojowym. Jak mówił Poseł Krzysztof Lipiec: Miejsce naszego spotkania jest nieprzypadkowe. To tutaj w Busku-Zdroju, odbywają się Buskie Spotkania z Folklorem. I tak to już pięknie z Buska-Zdroju płynie sygnał, nie tylko na ziemię świętokrzyską, ale i całą Polskę, że tu tradycje folkloru są bardzo mocne. Folklor na ziemi świętokrzyskiej, na Ponidziu mógł zafunkcjonować dzięki dzielnym ludziom, którzy funkcjonują w różnych wspólnotach. I tak powstawały Koła Gospodyni Wiejskich. To one były zaczątkiem tych przepięknych zespołów folklorystycznych, to one były nosicielem tej pięknej polskiej tradycji kultury ludowej i doprowadziły do tego, że Busko stało się stolicą świętokrzyskiego folkloru. Za to pragnę wyrazić raz jeszcze wdzięczność Panu Burmistrzowi, który rokrocznie przyjmuje wszystkie folklorystyczne zespoły.

Jak informowali Posłowie na spotkaniu ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich jest już w Sejmie. Koła będzie łatwiej zakładać, rejestrować, a także prowadzić. Będą także mogły korzystać z dotacji.

Przyjechaliśmy do Buska-Zdroju, by poinformować o przygotowywanej ustawie, a w zasadzie ustawie, która jest już w Sejmie. Uchwale, dzięki której Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają wsparcie. Na początek będzie wynosiło od 3000 do 5000 zł
- mówiła Poseł Anna Krupka.

Wydarzenie zakończył występ kapeli Buskowianie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry