busko.tv

Spotkanie informacyjno-warsztatowe dotyczące planów rozwoju obszaru uzdrowiskowego Busko-Zdrój –BSCK

Dnia 13 kwietnia br. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się spotkanie informacyjno-warsztatowe skierowane do mieszkańców Gminy Busko-Zdrój.
Dodano: 2022-04-13, 2023-08-30 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 234

 

To kolejny etap prac nad Strategią Rozwoju Obszaru Strategicznej Interwencji Świętokrzyskie Uzdrowiska (OSI ŚU) na lata 2021–2027 w ramach Partnerstwa pomiędzy Gminami Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Kazimierza Wielka i Pińczów oraz Powiatem Buskim i Kazimierskim.

Organizatorem spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Waldemar Sikora przy współpracy Pawła Walczyszyna z firmy InicjatywaLokalna.pl - Wykonawcy Strategii. Spotkanie w Busku-Zdroju inauguruje cykl spotkań z mieszkańcami w poszczególnych gminach należących do Partnerstwa OSI ŚU.

Burmistrz powitał mieszkańców i zaprezentował dotychczasowy przebieg oraz stan zaawansowania prac nad Strategią OSI ŚU. Przypomniał czym są obszary strategicznej interwencji (osi), czyli tereny, do których adresowana jest polityka rozwoju, ukierunkowana na wywołanie określonych, pozytywnych zmian. OSI Świętokrzyskie Uzdrowiska, wskazany już w Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+ wpisuje się w obszary wzrostu, wyróżniające się szczególnymi potencjałami, które w wyniku interwencji mogą kształtować przewagi konkurencyjne.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     
Wróć do góry