busko.tv

Spotkanie wyborcze KWW Bożentyny Pałki-Koruby i KWW Nasz Głos w Powiecie

5 października w budynku Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się spotkanie wyborcze KWW Bożentyny Pałki-Koruby oraz KWW Nasz Głos w Powiecie. Podczas spotkania przedstawieni zostali kandydaci do Rady Miasta i Gminy oraz do Rady Powiatu startujący z tych Komitetów.
Dodano: 2014-10-10, 2020-07-15 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3353

5 października w budynku Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się spotkanie wyborcze KWW Bożentyny Pałki-Koruby oraz KWW Nasz Głos w Powiecie. Podczas spotkania przedstawieni zostali kandydaci do Rady Miasta i Gminy oraz do Rady Powiatu startujący z tych Komitetów.

Jacek Strzelecki Prezes Stowarzyszenia Ziemia Buska, które ma już 10 lat i liczy 90 członków, z dumą podkreślił, że członkowie stowarzyszenia pełnili i pełnią ważne funkcje w naszym mieście i powiecie, a teraz członek stowarzyszenia Bożentyna Pałka-Koruba staje do walki o fotel burmistrza. Ponadto, jak podkreślił, dużym sukcesem jest to, że udało się zarejestrować listy kandydatów do Rady powiatu we wszystkich gminach. Ziemia Buska to druga siła w Radzie powiatu dysponująca 4 mandatami.

Głos zabrał także Burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz, który tym razem kandyduje na radnego Rady Powiatu. W swoim wystąpieniu podkreślił, że rozwój i kondycja gminy w dużej mierze wynika z pozyskanych środków unijnych, a ponad 130 ml zł pozyskane w poprzedniej kadencji przełożyło się na wspaniały rozwój miasta i gminy. W kadencji 2006-2010 rozpoczęto realizowanie inwestycji, które teraz są kończone przez obecna władzę. Rewitalizacja miasta, uporządkowanie gospodarki ściekowej, to wielkie przedsięwzięcia rozpoczęte za kadencji Piotra Wąsowicza. Stworzono dokumentację, pozyskano fundusze i dzięki temu te inwestycje  realizowane są w tej chwili. Były Burmistrz wyraził ubolewanie, że kilka inwestycji jak rozbudowa ścieżek rowerowych, modernizacja infrastruktury i remont boiska przy SP nr 2 zostało pominięte.

 

spotkanie_bozentyna_palka017.jpg

 

Podczas spotkania przedstawieni zostali kandydaci do Rady Miasta i Gminy startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Bożentyny Pałki - Koruby, i do Rady Powiatu startujący z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Głos w Powiece.

Pełna lista radnych (wkrótce ich sylwetki), informacja o okręgach z których startują  znajduje się na naszym nowym portalu wyborczym www.wyborysamorzadowe.info 

Członkowie komitetu zapraszają mieszkańców na spotkania z kandydatką na stanowisko burmistrza - Bożentyną Pałką-Korubą, od 15 października w każdą środę w godz. 9.00-11.00 na Plac Targowy przy ul. Stawowej i w soboty w godz. 9.00-11.00 na Plac Zwycięstwa.

W czwartki w godz. 16.00-18.00 w budynku Cechu Rzemiosł Różnych dyżurować będą kandydaci i członkowie komitetów wyborczych.

/MC/

 
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry