busko.tv

Kliknij i ogladaj

Strażackie harce dla Gabrysi - Exsagor

'Strażackie harce II' już za nami, a więc przyszedł czas podsumowania cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Busko-Busko i Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Busku-Zdroju, w Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego.
Dodano: 2014-03-26, 2021-03-22 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3857


Zamierzeniem organizatorów, oprócz dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji strażaków z poszczególnych jednostek OSP z terenu Gminy Busko-Zdrój jest chęć niesienia pomocy wybranej osobie z okolicy Buska-Zdroju. W tym roku komitet organizacyjny pod przewodnictwem radnego Macieja Gawina zdecydował, że zebrane w czasie harców fundusze zostaną przekazane na rzecz pomocy chorej na białaczkę 15 letniej Gabrysi Szumilas.

strazackie_harce013.jpg

Bogaty program imprezy i ładna, wiosenna pogoda sprawiły, że trwająca kilka godzin impreza cieszyła się powodzeniem mieszkańców przyciągając na trybuny prawdziwe tłumy.

Pośród przybyłych obecni byli również Pan Marszałek Adam Jarubas oraz przedstawiciele władz lokalnych w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Powiatu, którzy wsparli imprezę m.in. poprzez ufundowanie pamiątkowych pucharów oraz udział w licytacjach na rzecz Gabrysi.

Harce rozpoczęły się 9 marca krótko po godzinie 14 od popisowego występu młodzieży z I LO im. Tadeusza Kościuszki, która pod okiem Pani Dagmary Rawskiej-Kwolik zaprezentowała się tańcząc Poloneza do muzyki Wojciecha Kilara, a także klasycznego walca.

strazackie_harce005.jpg

strazackie_harce001.jpg

Później na scenie pojawiły się nastoletnie wokalistki reprezentujące buską Szkołę Muzyczną oraz grupy artystyczne z BSCK w Busku-Zdroju prezentując swoje umiejętności wokalno-muzyczne. W rywalizacji strażaków największym sprytem wykazała się drużyna z OSP Ruczynów, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Szańca, a tuż za nimi załoga z OSP Galów.Fantastyczną, pełną werwy i czystych dźwięków muzyką imprezę uświetniła orkiestra dęta OSP Wiślica pod batutą Radosława Czajki.

strazackie_harce047.jpg

strazackie_harce036.jpg

Po zakończeniu sprawnościowych zmagań strażaków przed publicznością wystąpił zespół artystyczny „ZLEPCE” z ZPO Nr 1 w Busku-Zdroju w programie rozrywkowym.Bliżej wieczoru, niejako na podsumowanie, swój koncert dały przywitane owacjami, młodzieżowe zespoły muzyczne „Tropersi” oraz „EXAGOR”.

strazackie_harce095.jpg

strazackie_harce101.jpg

W czasie imprezy, konferansjerka Karolina Kępczyk – Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie otrzymała legitymację honorowej członkini Stowarzyszenia Busko Busko. Legitymację wręczył Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego sprawujący patronat nad tegorocznymi harcami.

W czasie kwesty prowadzonej przez Komitet Organizacyjny „Pomóżmy Gabrysi” oraz w wyniku prowadzonych licytacji udało się uzyskać kwotę 4.431,82zł, która w całości została przekazana celem pomocy Gabrysi Szumilas.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania dla Pana Wojciecha Legawca, Prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój za przekazanie wody mineralnej dla uczestników zmagań sportowych, dla Pana Jacka Rębaka za oprawę graficzną imprezy oraz dla Pana Adama Ochwanowskiego – Prezesa Ośrodka Kulturalno-Historycznego Beldonek w Chrobrzu za pomoc techniczną. Nie sposób wymienić z imienia i nazwiska wszystkich osób zaangażowanych w pomoc przy planowaniu, organizacji oraz prowadzeniu imprezy. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne podziękowania.

Na zakończenie pragniemy zaprosić mieszkańców do udziału w kolejnych inicjatywach Stowarzyszenia Busko Busko na rzecz lokalnej społeczności.

/Zarząd Stowarzyszenia Busko Busko/

Zobacz video "Strażackie Harce II "uśmiech dla Gabrysi" - początek relacji"

 

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry