busko.tv

Kliknij i ogladaj

Studniówki 2012: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących cz. 4

Maturzyści Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju zainaugurowali w minioną sobotę bale studniówkowe w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie buskim. Swój pierwszy dorosły, jedyny i niepowtarzalny bal uczniowie tej szkoły ''odprawili'' w lokalu o wdzięcznej nazwie Finezja.
Dodano: 2012-01-25, 2020-06-11 , zródło: ponidzie.TV
Odslon: 5509

Rozpoczął go tradycyjnie polonez, który już po raz dwunasty z rzędu poprowadzili dyrektor ZSTiO Lucyna Wojnowska i nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki ręcznej Grzegorz Owsiński.

Jak przystało na szkołę noszącej imię króla Kazimierza Wielkiego miała ta studniówka królewską oprawę. Wprawdzie nasz władca z rodu Piastów z racji obowiązków wagi państwowej nie mógł osobiście uczestniczyć w młodzieżowych harcach swoich poddanych, ale za to jego posłańcy przekazali specjalny prezent dla tego rocznych maturzystów – sakiewki ze złotymi dukatami – na szczęście na nadchodzącą za sto dni maturę, powodzenie i dostatek w już dorosłym, samodzielnym życiu.

studniowka_zstio001.jpg


Do tego królewskiego prezentu gość specjalny balu starosta buski Jerzy Kolarz dołożył dla każdej klasy kończącej w tym roku edukację w szkole średniej wraz z bukietem kwiatów i koszem słodyczy – symbol mądrości i rozwagi -  statuetki sowy.

Podobnie z szacunkiem, z bukietem kwiatów, koszem słodyczy i podziękowaniami za znaczące miejsce jakie ZSTiO zajmuje wraz ze swoimi nauczycielami i uczniami na mapie miasta i gminy Busko wystąpił przed zgromadzonymi na balu burmistrz MiG Busko Waldemar Sikora.

Natomiast młodzież w podzięce swoim rodzicom za to, że przygotowali im ten bal, dyrekcji szkoły i nauczycielom za opiekę i doprowadzenie ich do szczęśliwego finału nauki – przekazała dwa ogromne torty.

studniowka_zstio002.jpg 

studniowka_zstio003.jpg 

studniowka_zstio004.jpg 

Studniówkę 2012 oficjalnie otworzyły Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Iwona Klepka i dyrektor Lucyna Wojnowska zaczynając osobiście tańce na parkiecie.


A potem już królowała do białego rana doskonała zabawa w różnorodnych rytmach muzycznych jakie serwował zespół Fantastic.

Na studniówce 2012 bawiły się klasy III Liceum Ogólnokształcącego – wychowawcy Julity Łagowskiej, IV Technikum Geodezyjnego i Informatycznego wychowawcy Anny Kułagi, IV Technikum Hotelarskiego – wychowawcy Małgorzaty Służalskiej, IV Technikum Budowlanego – wychowawcy Anny Libudy.

Bal był przedni a wrażeń i cudownych wspomnień starczy tej grupie młodzieży na wiele lat.

 

 fotoreportaż

 

/Robert Gwóźdź/

 


 


 
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Studniówki


Nowe filmy

Wróć do góry