busko.tv

Kliknij i ogladaj

Studniówki 2015: I LO w Busku-Zdroju - Walc

Zapraszamy do obejrzenia filmu z pięknego walca odtańczonego przez uczniów buskiego LO podczas studniówki.
Dodano: 2015-02-20, 2020-06-05 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 6808

Jako ostatni swoją studniówkę w szkołach prowadzonych przez powiat buski mieli 14 lutego maturzyści z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

W wytwornym wnętrzu  Pałacu w Konarach na balu studniówkowym bawili się  uczniowie ostatnich klas: III a - wychowawca Jolatna Łukasik, III b - wychowawca Katarzyna Tometczak-Morus, III c - wychowawca Aleksandra Bucka, III d - wychowawca Marta Sutkowska, III e - wychowawca Mariusz Zaręba, III f - wychowawca Magdalena Pawelec, III g - wychowawca Małgorzata Grabska, III h - wychowawca Anna Wilkus.

lo_busko001.jpg

Największą studniówkę na Ponidziu rozpoczęły słynne "Damy i huzary" - polonez, odtańczony przez maturzystów w strojach z epoki napoleońskiej. Jest on co roku wyróżnikiem balu w liceum ale ten roku 2015 był wyjątkowy gdyż wnętrze pałacu w Konarach idealnie pasowało do jego kolorytu i klimatu.  Po nim zebrani na sali balowej obejrzeli stylowego "walca w czerwieni". Oba szykowne tańce przygotowała i ćwiczyła z młodzieżą  profesor Dagmara Rawska-Kwolik. Studniówkę oficjalnie otworzył dyrektor liceum Tomasz Galant w asyście przewodniczącego Komitetu Studniówkowego Sebastiana Szafrańca i wiceprzewodniczących Marty Paw i Grzegorza Owsińskiego .

lo_busko003.jpg

Maturzyści podziękowali wychowawcom i nauczycielom za trud i opiekę, wręczając piękne bukiety kwiatów. Goście sobotniego balu - starosta Jerzy Kolarz oraz wiceburmistrz MiG Busko Henryk Radosz przekazali licealistom "słoniki szczęścia" i kosze słodyczy, życząc celujących ocen na egzaminie dojrzałości.

lo_busko012.jpg

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad, a po nim... ruszyli na parkiet. Miłym akcentem zabawy był okazały tort podarowany uczestnikom spotkania przez rodziców uczniów, który podzielony dla każdego przez dyrektora dodał energii do kolejnych żywiołowych tańców.

lo_busko18.jpg


Studniówka 2015, na której bawiło się blisko pięćset osób w przestronnych wnętrzach pałacu trwała do białego rana.

lo_busko03.jpg
/foto: K.Kuza, Robert Gwóźdź, mb/


/Robert Gwóźdź/

Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu na stronie busko.com.pl

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry