busko.tv

Kliknij i ogladaj

Studniówki 2016: Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju - Cz. 3

Dopracowana organizacyjnie do najdrobniejszego szczegółu Studniówka 2016 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju odbyła się w minioną sobotę 30 stycznia w przestronnych wnętrzach Pałacu w Konarach.
Dodano: 2016-02-06, 2020-06-11 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3714

Za sprawą organizatorów balu – rodziców tegorocznych maturzystów, którym przewodziły panie Małgorzata Czekaj, Aleksandra Kordos, Beata Jeziorek, Elżbieta Mazurek - był dla wszystkich w nim uczestniczących, uczniów i gości, jak z bajki. Przyczynili się też do tego obrazu właściciele Pałacu, przygotowując go wizerunkowo tak, aby magiczna moc płynąca z jego wnętrza przełożyła się na doskonałą atmosferę całonocnej zabawy młodych ludzi.

Bawiło się tu ponad dwieście osób z klasą, żywiołowo i w doskonałych humorach. Część oficjalną balu prowadzili Aleksandra Plewa z klasy III O i Jakub Zielonka z klasy IV E. Z najlepszymi życzeniami udanej zabawy wystąpili przewodniczący Rady Powiatu Buskiego Andrzej Gądek, wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko Tomasz Mierzwa – obaj z "załącznikami” do życzeń koszami pełnym słodyczy – na podtrzymanie energii na całą balową noc i dodatkowo tradycyjnie od starosty buskiego Jerzego Kolarza „słonikami szczęścia” na udaną maturę i egzaminy zawodowe i dyrektor szkoły Sylwester Pałka.

mechanik005.jpg

On też oficjalnie rozpoczął studniówkę przekazując uczniom tradycyjny klucz do szkoły na ten wieczór i noc oraz wyróżnik, jaki corocznie przekazuje młodym uczestnikom balu – kotyliony z kodem informatycznym, gdzie umieścił dla nich życzenia od siebie, dyrekcji i nauczycieli. Z życzeniami dla wszystkich obecnych na tym balu wystąpiła też przejmująca obowiązki Przewodniczącej Rady Rodziców „mechanika” Agnieszka Guzik. Z lekką niepewnością „jak wyjdzie” obserwowała poczynania uczniów w inaugurującym bal polonezie prof. Jolanta Gluzicka, od lat przygotowuje kolejne grupy absolwentów do tego występu. Mimo iż miała w czasie rozpoczęcia studniówki ważną uroczystość rodzinną była razem z nimi na sali balowej dzieląc się swoją radością z doskonałego wykonania.

mechanik155.jpg

Studniówkę 2016 miały trzy klasy technikum i jedna liceum: IV E (informatyk) wychowawca Krystyna Kaleta, IV B (mechanik pojazdów samochodowych) wychowawca Grzegorz Wach, IV A/G (mechanik pojazdów samochodowych/ gastronomiczne) wychowawca Ewa Marek, III O (liceum ogólnokształcące) wychowawca Małgorzata Praszkiewicz. Bal trwał do białego rana – dynamiczny, radosny z młodzieńczą werwą. W jego trakcie odtańczona została z werwą tradycyjna w tej szkole „belgijka” a dla potrzymania energii organizatorzy przekazali balowym gościom „energetyczny tort”, który dzielił dyrektor szkoły. 

mechanik009.jpg

mechanik373.jpg
foto: Edyta Kumor, Robert Gwóźdź, Michał Sikora

Sądzę, że jak każdy dyrektor szkoły - powiedział Sylwester Pałka - ja też z lekkim drżeniem serca przyjąłem wiadomość, iż tegoroczna studniówka odbędzie się poza murami szkoły. To nowa jakość w historii ZST-I i nowe doświadczenie. Mogę szczerze powiedzieć, że po tym balu oddaję szacunek Komitetowi Organizacyjnemu studniówki za pomysł i organizację a także opiekę nad młodzieżą a moim maturzystom – no cóż, wiem, że są dobrzy, ale że tak dobrzy i z klasą godną najwyższego uznania – mogę mieć i ja sam i grono pedagogiczne ogromną satysfakcję.  

Jak bawił się „mechanik” w Pałacu w Konarach – patrz załączona relacja.

tekst: Robert Gwóźdź

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry