busko.tv

Trzy dni z piosenką Mirka Breguły i zespołu Universe

Twórczości Mirka Breguły - współzałożyciela i lidera zespołu Universe, a zarazem autora tekstów i kompozytora, była treścią jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju.
Dodano: 2017-11-17, 2020-06-15 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2192

17 listopada 2017r. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju zorganizował we współpracy z Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. X edycję Turnieju - „Mirek Breguła 2017”, w 10 rocznicę jego śmierci. Wydarzenie odbyło się w sali koncertowej sanatorium Marconi.

Gośćmi honorowi byli: Tomasz Breguła, syn Artysty, jego siostra Beata Haładus i Henryk Czich – przyjaciel Mirka Breguły, obecny lider zespołu Universe. Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej, w ciągu tych 10 lat, dzięki honorowemu patronatowi władz i instytucji publicznych – Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach, Prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.; samorządowych – Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój i Starosty Buskiego; obecności zaproszonych gości honorowych, takich jak: Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Andrzej Poniedzielski, Marek Dutkiewicz oraz dzięki patronatowi medialnemu Telewizji Świętokrzyskiej, TVP3 Kielce, Radia Kielce, TV Ponidzie, Echa Dnia, Tygodnika Ponidzia, Milart Studio, stał się już rozpoznawalnym festiwalem piosenki poetyckiej w województwie świętokrzyskim.

mirka_breguly.jpg

Jest to prawdopodobnie jedyny w Polsce festiwal organizowany przez młodzież niepełnosprawną, skierowany do pełnosprawnych rówieśników. To zupełnie inny wymiar integracji, który przynosi niezwykłe rezultaty w pracy pedagogów tej placówki. W X edycji rywalizowała młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z sześciu województw.

Niepełnosprawna młodzież Ośrodka, będąca gospodarzem festiwalu, pełniła na nim funkcje konferansjerów, obsługi technicznej, dziennikarskiej, a także solistów. Pozwoliło to im odzyskać wiarę w siebie, wzmocnić poczucie wartości oraz realizować własne pasje. W tym roku, w ramach obchodów jubileuszu Turnieju, mieszkańcy naszego miasta i kuracjusze mogą przeżyć trzy dni z piosenką Mirka Breguły i zespołu Universe - zespołu, który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie powstania.

18 listopada br. w sobotę o godz. 15.00 przewidziany jest koncert Universe organizowany przez Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. i Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju w sali koncertowej sanatorium Marconi, a 19 listopada, w niedzielę, dzięki staraniom księdza prałata Marka Podymy, również o godz. 15.00 - koncert ewangelizacyjny lidera Universe - Henryka Czicha w kościele pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju.

Motto tego weekendu z piosenką Mirka Breguły i zespołu Universe, zaczerpnięte z piosenki „Znów kochać kwiaty”, brzmi: „Lubię być tam, gdzie słychać śpiew/ gdzie wszystkim wystarcza miłość” – zatem w imieniu Organizatorów zapraszamy wszystkich tam, gdzie będzie słychać stare, niezapomniane przeboje: „Wołanie przez ciszę”, „W perły zmienić deszcz”, „Mr Lennon”, czy „Tyle chciałem ci dać”, ale także nowe kompozycje tego zespołu.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry