busko.tv

V Marsz Różowej Wstążeczki w Busku-Zdroju

W piątek, 21 października 2015 r od godziny 15.30 w Busku-Zdroju odbyła się już piąta edycja Marszu Różowej Wstążeczki, w której uczestniczyły buskie i pińczowskie Amazonki.
Dodano: 2016-10-31, 2017-02-27 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 4694

Ulice Buska-Zdroju były różowe. Uczestnicy otrzymali różowe baloniki i wstążeczki i w strugach deszczu wyruszyli do parku uzdrowiskowego.

Wydarzenie ma za zadanie przypominać kobietom o konieczności badania się i profilaktyce raka piersi. W Marszu wzięło udział około 80 osób, wśród nich były kobiety, mężczyźni i młodzież.

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. To ważna sprawa dla nas kobiet i musimy o nią dbać. - przestrzegały uczestniczki Marszu.

marsz_015.jpg

W Parku Zdrojowym  zostały zasadzone kolejne magnolie, którym nadano imiona : "MARIA" i "ALICJA".

Okażmy solidarność z kobietami, którym los na drodze postawił to trudne wyzwanie, jakim jest walka z chorobą. Pokażmy im, że jesteśmy blisko i, że mogą na nas liczyć - dodawały uczestniczki Marszu.

marsz_027.jpg

Pod hasłem "MAM HAKA NA RAKA" grupa ruszyła do sali konferencyjnej w Sanatorium Marconi, gdzie odbyła się prelekcja na temat raka piersi i innych narządów przedstawiona przez  Jadwigę Zapała ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.  

Nie obyło się też bez poczęstunku, była gorąca herbata i kawa, oraz pyszne ciasteczka zwane "całuskami" , szarlotka, sernik i wiele innych.

tekst i foto: tmb.busko.pl

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

-Janess (2016-11-19 02:22:27)

OMG yes! The first good thing YobuTue has done in a LONG time! Thank you! This means so much to me because nearly half of my over 200 videos have a Part 2 (3, 4) to them because of the 10 minute limit!

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry