busko.tv

Światowe Dni Młodzieży w Wiślicy

Pielgrzymi z całego świata wyruszyli na Światowe Dni Młodzieży do Wiślicy. W Busku przebywa liczna grupa młodzieży z Włoch.
Dodano: 2016-07-22, 2019-08-22 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 7606

Młodzież z ponad 20 krajów spotkała się 21 lipca na Światowych Dniach Młodzieży w Wiślicy. W Busku-Zdroju przebywa liczna grupa z Włoch, która w czwartkowy poranek uczestniczyła we Mszy świętej odprawionej w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

wislica001.jpg

wislica003.jpg

O godzinie 10.30 pielgrzymi przebywający w okolicznych parafiach wyruszyli w kierunku Wiślicy.  Na placu rekreacyjno - sportowym odbyły się wydarzenia poprzedzające krakowskie Dni Młodzieży. Pielgrzymi m.in. z Japonii, Ukrainy, Włoch, Francji, Brazylii, Gwatemali, Kenii, Kanady dotarli na miejsce około godziny 13.00.

Bardzo się cieszę, że część obchodów Światowych Dni Młodzieży mają miejsce w naszej diecezji, zwłaszcza kiedy jesteśmy w Wiślicy, w tym miejscu niebagatelnym dla historii Polski, dla kościoła. Wszyscy możemy zauważyć wielki entuzjazm i radość młodzieży z ponad 20 krajów świata mówiących różnymi językami - mówił Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski.

wislica065.jpg

wislica039.jpg

Nie zabrakło występów zespołów muzycznych, wspólnej modlitwy, śpiewu, tańców, plenerowego widowiska historycznego "U praźródeł wiary”, w wykonaniu ponad 50 aktorów amatorskiego Teatru Kasztelańskiego w Kijach, a także odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Światowe Dni Młodzieży to wspaniała okazja, aby przeżyć te wyjątkowe dni - spotkania z Papieżem, ale też, aby spotkać się w takiej wspólnocie międzynarodowej, w dużej grupie młodzieży praktycznie z każdego kraju w Europie i wielu krajów na świecie, którzy przyjechali również na ziemię świętokrzyską, po to, aby dać świadectwo swojej wiary, swojej chrześcijańskiej tożsamości - mówił Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. 

wislica044.jpg

wislica082.jpg

Późnym popołudniem Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski odprawił nabożeństwo różańcowe w pięciu językach.


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry