busko.tv

Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną w buskim Ekonomiku

To już po raz ósmy, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spotkaliśmy się w naszej szkole wraz z mieszkańcami miasta na wspólnym śpiewaniu pieśni ojczyźnianych. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z koncertu.
Dodano: 2014-11-11, 2024-03-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 13983

Tegorocznemu spotkaniu przewodziły słowa Jana Pawła II:  „Kiedy myślę, Ojczyzna…”.

Uroczystość rozpoczęła się staropolskim tańcem – polonezem przygotowanym przez Ewę Dytkowską. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Andrzej Bilewski.

 wieczor_piesni102.jpg

wieczor_piesni103.jpg 

Często zadajemy sobie pytanie, czym dla nas jest  ojczyzna, zastanawiamy się czym właściwie w czasach współczesnych jest patriotyzm. Szukaliśmy odpowiedzi na te pytania, słuchając recytacji wierszy w wykonaniu Karoliny Bernat, Kingi Wójcik i Adriana Saneckiego z klasy II A. 

Szczególnych wrażeń dostarczyły nam piosenki solistów: Kasia Łosin zaśpiewała piosenkę pt.: „Pokażcie mi piękniejszy kraj na ziemi”,  Natalia Bątkowska piękną „Elegię o chłopcu polskim” K.K. Baczyńskiego,   a Magda Dzierżak zaprezentowała historię kobiety z getta w utworze  pt. : „Warszawo ma”.

wieczor_piesni100.jpg

wieczor_piesni101.jpg


 Fantastycznie wypadły duety: Justyna Durnaś i Michał  Jewiarz w piosence „Pytasz mnie” oraz Ola Socha i Filip Wieczorek w utworze pt.: „Dokąd idziesz, Polsko?”. Chór młodzieży liczył w tym roku prawie osiemdziesięciu uczniów, a chętnych było jeszcze więcej. Świadczy to właśnie o patriotycznej postawie tych młodych ludzi, którzy przyjmowali gratulacje i podziękowania  od naszych gości, często wzruszonych do łez.

   Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy, aby radośnie świętować kolejną rocznicę Święta Niepodległości.

Uroczystość przygotowali:  Aneta Wójcikiewicz, Wioletta Czupryna-Kopeć, Andrzej  Żądło, Mirosława Gajda i Izabela Zaręba.  Wywiady z gośćmi i uczniami przeprowadzili  Monika Nega i Marcin Styrcz z klasy IV e.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry