busko.tv

Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną w ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju

We wtorek, 10 listopada 2015 roku, z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się 'Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną'.
Dodano: 2015-11-13, 2024-03-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 9143

Już po raz kolejny młodzież spotkała się z kombatantami, mieszkańcami Buska-Zdroju i okolic oraz kuracjuszami, aby przypomnieć obrazy z przeszłości i wspólnie śpiewać pieśni ojczyźniane tworząc patriotyczny spektakl.

wieczornica.jpg
fot. Michał Siekierski

108 uczniów z ZSP Nr 1 pod kierownictwem Anety Wójcikiewicz przygotowało bez mała dwugodzinne widowisko. Imprezę poprowadzili: Karolina Bernat, Kinga Wójcik i Adrian Sanecki.
 
Uczniowie przypomnieli także ważne wydarzenia z historii Buska-Zdroju oraz szkoły. Wspominali jej dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. W ten sposób nawiązali do zbliżającego się kolejnego wielkiego jubileusz 50-lecia szkoły.

wieczornica1.jpg

Jak co roku nie zabrakło tradycyjnego mazura w wykonaniu uczniów szkoły. Ponadto gorąco przyjęto występy solistek: Karoliny Biesagi, Natalii Bątkowskiej, Julii Musiał, Katarzyny Nowak, Izy Olszewskiej, Aleksandry Sochy i Piotra Lubachy.

Wydarzenie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie busko.com.pl

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (2)
     

-janusz poznan (2016-02-10 21:10:20)

wspaniała uroczystość dająca poczucie wspólnoty i pogłębiająca uczucia patriotyczne;wspaniała POLSKA Młodzież

- (2015-11-14 19:57:17)

Fantastyczny wieczór,cudowna młodzież,wspaniała lekcja historii.A najważniejsze to to że młodzież tej szkoły wiedziała o czym śpiewa.Cudownie,tak trzymać,do zobaczenia i usłyszenia za rok!!!!Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry