busko.tv

Wystawa 'Miednoje - policyjny Katyń'

Miednoje - policyjny Katyń" to tytuł wystawy Instytutu Pamięci Narodowej, którą od dziś do wtorku można oglądać na Alei Mickiewicza w Busku-Zdroju przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji. Tablice wspominające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Wystawa została przygotowana w związku z 73. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.
Dodano: 2017-07-27, 2019-05-26 , zródło:
Odslon: 1467

Na Alei Mickiewicza w Busku – Zdroju przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji otwarto wystawę plenerową „Miednoje – policyjny Katyń”, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji insp. Jakub Kosiń, Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora oraz kapelan Policji ks. Stanisław Kondrak.

wystawa_miednoje100.jpg


Wystawa zawiera 22 plansze, na których przedstawiono między innymi biografię funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z Kielecczyzną, którzy zostali zamordowani w Kalininie. Można również zobaczyć fotografie, dokumenty oraz informację związane z agresją sowiecką na Polskę i przebieg Zbrodni Katyńskiej.

 wystawa_miednoje101.jpg

Funkcjonariusze początkowo byli żołnierzami, a następnie  rozpoczęli służbę w formacji Policji Państwowej. Walczyli o wolność Polski w szeregach legionów Józefa Piłsudskiego.

wystawa_miednoje103.jpg


Ekspozycja jest częścią obchodów 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i pozostanie dostępna dla zwiedzających do 1 sierpnia 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy.


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry